You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

נוער – לאומית צפון, הוד השרון תשוב לפעילות

שיתוף כתבה

נוער – לאומית צפון, הוד השרון תשוב לפעילות

פעילותה של קבוצת הנוער של הפועל הוד השרון, שהופסקה בשבוע שעבר - בשל אי תשלום פסק בורר על כרטיס של שחקן שקלטה בהעברה חופשית מבית"ר טוברוק, עשויה להתחדש בשבוע הבא, זאת לאחר שהוד השרון הגיעה להסכמה עם המועדון הנתנייתי על תשלום של 86,000 שקלים. בהוד השרון כועסים על ההתאחדות לכדורגל ועל השחקן. על הסאגה שעומדת להגיע לסיומה, בכתבה הבאה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

הרבה אנשים הופתעו לראות בשבוע שעבר את טבלת לאומית צפון לנוער. הטבלה הייתה שונה מזו שהייתה ימים קודם, הרבה קבוצות מצאו את עצמן עם מספר נקודות שונה ועם מיקום שונה בטבלה. הסיבה: בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הפסיק את הפעילות של קבוצת הנוער של הפועל הוד השרון, מאחר וזו לא שילמה פסק בורר על סך 126 אלף שקלים עבור שחקן שהיא קלטה ערב פתיחת העונה בהעברה חופשית. הוד השרון טוענת, שלא ידעה שאותו שחקן חויב ע"י המוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל בתשלום על סך 126 אלף שקלים דמי השבחה לבית"ר טוברוק – ולכן רשמה את השחקן בשורותיה. חוקי ההתאחדות לכדורגל קובעים, שבמקרים מהסוג הזה, התשלום חל על הקבוצה הקולטת את השחקן או על השחקן עצמו. מאחר והכסף לא שולם ע"י אחד מהצדדים לרשות בית"ר טוברוק הופסקה פעילותה של הקבוצה. אתמול בית המשפט המחוזי דן בעתירה שהגיש עורך הדין אוהד כהן, שביקש בשמה של הוד השרון סעד מבית המשפט – שמצידו השיב שההתנהלות בעניין היא אך ורק מול מוסדות ההתאחדות לכדורגל. לאחר החלטה זו של בית המשפט, מהלך בזק של הוד השרון הביא לכך, שהמועדון הגיע לסיכום עם בית"ר טוברוק על תשלום על סך 86,000 שקלים. בהוד השרון מתכוונים ביום ראשון לפנות להתאחדות לכדורגל, במטרה להחזיר את הקבוצה לפעילות ולקבוע בהקדם משחקי השלמה לקבוצה – מול מכבי קרית אתא (המחזור שעבר) והפועל חיפה (משחק שיועד להיערך מחר). אם וכאשר הוד השרון תחזור לפעילות, אזי שיוחזרו לה הנקודות שהיא צברה והדבר יחזיר את טבלת לאומית צפון לקדמותה.

בהפועל הוד השרון כואבים מאוד את הסיטואציה: "אין זה סוד גדול, שאנחנו מועדון קהילתי ולא עשיר – מועדון שקיים בעיקר בשביל לתת מסגרת ספורטיבית לילדי העיר, כשאנו גאים שרבים מבוגרי המועדון השתלבו בהצלחה ביחידות מובחרות בצה"ל. אנחנו לא מועדון שנוהג לשלם כספים להשאלות ורכישות של שחקנים, אנחנו גם לא דורשים תמורה כספית על שחקנים שרוצים לעזוב לקבוצות אחרות – דוגמת שחקנים שהתחילו את דרכם אצלנו והמשיכו למחלקת הנוער של מכבי ת"א, כמו חביב אוחיון, דור פרץ ועמית שפירא. ההתאחדות לכדורגל השיקה פורטל חדש לרישום שחקנים, כשאנחנו רשמנו את השחקן לא סומנה הערה כלשהי לגבי הסטטוס שלו. הרי ברור לכל בר דעת, שאם היינו יודעים שהעברת השחקן כרוכה בתשלום של סכום כל כך גדול, לא היינו קולטים אותו".

אוהד כהן, פרקליטה של הפועל הוד השרון, הגיב בחריפות על הסאגה: "מדובר במקרה מצער, בו לכאורה שחקן הונה קבוצה והצהיר עצמו כשחקן חופשי, בזמן שידע כי נקבע ע"י הועדה למעמד השחקן כי הפיצוי בעבורו עומד על לא פחות מ-126 אלף שקלים. החוב הוטל על הקבוצה כרעם ביום בהיר וההתאחדות מצידה במקום להתגייס לפתרון הבעיה, למנוע פגיעה בקבוצת הנוער של הוד השרון ולאפשר לה להמשיך לפעול בזמן מיצוי ההליכים מול השחקן להסדר החוב הביעה אטימות מוחלטת וסירבה בתוקף לכל הצעה של הקבוצה ואף להצעתה הנדיבה להפקדת ערבות זמנית בסך החוב.נראה שאכיפת החוב בכל מחיר חשובה להתאחדות יותר מהגעה לחקר האמת".

אייל יפה, פרקליטו השחקן, הגיב לסוגייה בכתבתו של יצחק גולדשמיט, במקומון "קול הכפר": "אביו של השחקן מכחיש לחלוטין את טענות הפועל הוד השרון כלפיו. העניין תלוי ועומד במוסדות המשפטים של ההתאחדות בהתדיינות בהקשר לשחקן ובבית המשפט המחוזי בהתדיינות בין הקבוצה להתאחדות, לכן בשלב זה לא אוכל להרחיב".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה באותה כתבה במקומון "קול הכפר": "מרגע קבלת ההודעה ביום חמישי שעבר על הפסקת הפעילות של קבוצת הנוער עסוקה הנהלת העירייה כולה תוך מעורבות אישית של ראש העירייה בפתרון המשבר וזאת כדי שלא תיפגע פעילות הקבוצות. הנושא נידון בבית המשפט המחוזי ובהתאם להחלטתו יפעל מועדון הכדורגל. במקביל להסדרת הנושא מול ההתאחדות ובית המשפט, מבצעת העירייה תחקיר על השתלשלות האירועים שקדמו להפסקת הפעילות ועל חוסר העדכון של המצב המשברי ע"י החברה לתרבות וספורט – שהיא מפעילת הקבוצות".

נוער – לאומית צפון, הוד השרון תשוב לפעילות
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...