You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מלחמות לא עושים על גב ילדים

שיתוף כתבה זו

מלחמות לא עושים על גב ילדים

למנוע מילד, שמועדון אינו חפץ בו, לעבור למועדון מסוים - זה עוול גדול שצריך לעבור מהעולם

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

הכדורגל הוא ענף מאוד כוחני ומלא באמוציות ואגו, את זה כולנו יודעים. טבעי לרצות להיות הכי טוב, הכי מצליח והכי חזק, אבל כשזה מגיע למצב של גרימת עוול לכדורגלנים צעירים – אז מי שחלק מזה מאבד את זה. לא בגדול – בענק !!!

במשך תשע השנים שאני בתפקידי נתקלתי פה ושם בתלונות של מאמנים ושל גורמים במועדונים, שטענו ששחקנים שנופו ממועדון מסוים אינם זוכים לאישור אימונים, להעברה או השאלה בקבוצה ממועדון אחר, בגלל שהיחסים בין שני המועדונים לא טובים. בתקופה האחרונה נתקלתי בכמות גדולה במספר תלונות כאלה. 

במקרה אחד בין שני מועדונים סורבו מספר כדורגלנים בגיל שנתון ילדים א' שנופו מסגל קבוצתם לעבור לקבוצת גיל מקבילה במועדון בעל יריבות עירונית. במקרה אחר, שלשמחתנו נפתר בינתיים, כדורגלן בגיל שנתון נערים, סורב לבקשתו לעבור לקבוצה מעיר שכנה – בגלל יחסים עכורים בין שני המועדונים. הנה לכם מקרה בליגה בכירה בשנתון נערים, זו הפניה שקיבלנו במייל (שמות הקבוצות והמעורבים שמורים במערכת): "הבן שלי שוער. בסוף העונה הקודמת, בחודשי אפריל מאי, התאמן במועדון מכובד בישראל. סוכם בעל פה עם המנהל המקצועי, שהעונה יעבור בני וישחק בקבוצתו, לאחר שראו אותו חודשיים. העברנו את כרטיסו ללא הסכם. אנו גרים במרחק נסיעה רב מהמקום. מתחילת העונה בני לא שיחק. ביקשתי שישחררו אותו, הילד מקריב זמן רב בדרכים לכל אימון ולא משחק - ויש מועדון שרוצה את בני באופן מידי. כמו כן,  יש עוד שוער שלא מוזמן למשחקים ולא משחק. ביקשתי ממנהל המקצועי שישחרר לי את הילד, סך הכל הגענו העונה והבן לא מוזמן למשחקים.אמר לי המנהל המקצועי: "אני לא משחרר, מצידי שילך להסגר"".

אלה הן רק דוגמאות על קצה המזלג, על עוול שנגרם לכדורגלנים רבים ברחבי הארץ – שמשלמים מחיר יקר על כך שהתחברו למועדון הלא נכון בשבילם. זה ברור שיש כעס בין מועדונים על כל מיני סוגיות, אבל אין שום סיבה ושום הצדקה שילדים, שמועדון אינו חפץ בעיקרם, ישלמו מחיר יקר ויהיו שבוים של מועדונים או של גורמים מטעמם. מדובר בסך הכל בילדים ונערים שרוצים לשחק כדורגל וליהנות. איני בא ואומר למועדונים לשחרר ללא תמורה הולמת שחקני מפתח – רק כי הם רוצים לעבור לשחק במועדון מתחרה, אבל שחקן שאין הוא בתוכניות המקצועיות שלהם – למה להתעלל בו? כי אתם מכוסחים עם מנהל או מאמן במועדון יריב? מה אשם הילד? למה הוא צריך ליפול בין הכסאות או להפוך לקלף מיקוח? זה סך הכל ילד !!!

הגיע הזמן שהתופעות המכוערות האלה יעברו כבר מהעולם. כולנו באים לכדורגל ממקום של אהבה למשחק ולספורט, אין סיבה הגיונית להגיע למקומות הללו. גם אם יש מי שמתנהלים בצורה לא סדירה, אם אפשר להתעלות מעל האגו - יוטב לכולם. תחשבו על זה.

מלחמות לא עושים על גב ילדים
הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

הקבוצות התכחשו לדוח השופט, בית הדין זיכה מאשמה

חדש באתר

קבוצת נערים מדרום הארץ ספגה דו"ח על התפרצות אוהדים לשדה המשחק, משופט בן 15.5. הקבוצה המארחת שלחה מכתב הכחשה לטענות השופט, הקבוצה היריבה שלחה מכתב שמחזק את טענותיה – והקבוצה זוכתה מאשמה בבית הדין של ההתאחדות.

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

המפתיעות לטובה – הפועל חיפה, נערים א' - על

חדש באתר

כתבה ראשונה בסדרת כתבות בפגרה על קבוצות, שפתחו את העונה עם הצלחה מעל לציפיות. הקבוצה של לידן דלויה עשתה שליש ראשון מצוין בליגת העל, לעת עתה היא מכה את התחזיות. המאמן משתף אותנו בסודות ההצלחה של קבוצתו.

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

הכר את השחקן - שחר אוחיון, 2003, נווה שאנן

חדש באתר

שחר אוחיון, שוערה של מכבי נווה שאנן חיפה והאיש שבתוך בובת הקמע במשחקיה של הפועל חיפה, הוא האורח שלנו בפינת השחקנים שלנו. מעוניינים גם אתם להשתתף בפינה? פרטים בכתבה.

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

השבת המרגשת של מ.כ נווה יוסף חיפה

חדש באתר

רוב קבוצות מחלקת הנוער של מ.כ נווה יוסף זכו בניצחונות מרשימים בשבת האחרונה, אך שני ניצחונות מרגשים במיוחד עליהם ניתן דגש: ניצחונה של קבוצת הנוער בדרבי, הקדשת הניצחון של קבוצת ילדים א' על מכבי הרצליה למאמן שחר פוני – שעבר ניתוח בהול בסופ"ש.

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

נערים ג' – שרון, המהפכנים של חדרה נצמדים לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של הפועל חדרה יוצאת לפגרת החורף עם תואר "סגנית אלופת החורף", זאת לאחר שניצחה 3:4 בביתה את הפועל רעננה – שכבר הוליכה 1:3. חדרה מקדימה כעת את הפועל פ"ת בזכות יחס שערים והן מרוחקות שתי נקודות מהמוליכה, מכבי נתניה.

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

נוער – לאומית צפון, הפועל עכו אלופת החורף

חדש באתר

קבוצת הנוער של הפועל עכו סיימה את השליש הראשון של העונה במקום הראשון, בזכות ניצחון 1:2 ביתי על העולה החדשה צעירי טייבה. עכו ניצלה את הפסדה של הפועל חיפה בדרבי, כדי להגדיל את הפער בצמרת.

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

נערים ג' – שפלה, מ.ס באר שבע נצמדה לפסגה

חדש באתר

קבוצת נערים ג' של מ.ס באר שבע ניצלה את העובדה שהמוליכה, הפועל בארי/אשכול, לא שיחקה השבוע, כדי להיצמד אליה בפסגת הטבלה בזכות ניצחון 1:3 במשחק החוץ מול מ.כ גן יבנה.

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

15 כדורגלנים זכו למלגת הצטיינות

חדש באתר

15 שחקנים ושחקניות זכו במלגה בסך 2,000-3,000 שקלים כל אחד, לאחר שנמצאו ראויים לה כאות להוקרה על מצוינות, הגינות ומנהיגות יוצאי דופן.

לזכרו של גיגי כהן

לזכרו של גיגי כהן

חדש באתר

בשבוע שעבר הלך לעולמו גדעון (גיגי) כהן ז"ל, שאימן בשנות השמונים ובתחילת שנות התשעים את נבחרת הנוער של ישראל. כהן היה ספורטאי מזן אחר, ששילב מספר ענפי ספורט בחייו כספורטאי. מאמן הכדורגל שלומי אדרעי מספר עליו.

מכבי נתניה-  מפגש העשרה למאמני המחלקה

מכבי נתניה- מפגש העשרה למאמני המחלקה

חדש באתר

מאמני קבוצות שנתוני ה-11 במחלקת הנוער של מכבי נתניה נפגשו אתמול עם מאמן הקבוצה הבוגרת, שי ברדה – לו ניסיון רב באימון בגילאים הצעירים, שערך בפניהם הרצאה בשם "המאמן כדמות מנצחת".

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

נערים ג' – שרון, ניצחון ראשון להפועל הוד השרון

חדש באתר

הפועל הוד השרון, שבשיבוץ הראשוני של הליגות שובצה במחוז מרכז 2, זכתה בשבת האחרונה בניצחון ראשון העונה – 1:2 על מכבי פ"ת צפון. נסים דאלי-לוי, מאמן הקבוצה המנצחת: " הקבוצה הציגה משחק הקרבה יוצא מן הכלל וממש נלחמו על כל כדור".

ילדים ב' – מפרץ 1-  הראשון של גליל עליון

ילדים ב' – מפרץ 1- הראשון של גליל עליון

חדש באתר

אחרי סדרה לא נעימה של הפסדים בהפרשים לא מבוטלים, זכתה קבוצת ילדים ב' של הפועל גליל עליון בניצחון ראשון העונה – 2:3 במשחק החוץ מול מ.ס רובי שפירא חיפה.

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

ילדים א' – דרום, חגיגת שערים בקרית מלאכי

חדש באתר

מכבי באר שבע ומכבי קרית מלאכי התייצבו למשחק המרכזי של המחזור החמישי, כשמאזנן עומד על ניצחון בלבד. מלאכי צעדה ביתרון במחצית הראשונה, אך בסיום באר שבע חגגה ניצחון 3:5.

ילדים א' – חוף-  אמא, הבאתי שער ניצחון

ילדים א' – חוף- אמא, הבאתי שער ניצחון

חדש באתר

עירוני קרית שמונה שומרת על מאזן מושלם במחוז חוף, אחרי שניצחה 1:2 את מ.ס פרדס/חנה כרכור. את שער הניצחון כבש אופיר זהבי, בנה של ימית, מנהלת הקבוצה, שחגגה השבוע יום הולדת.

נערים א', ספרדי משולש

נערים א', ספרדי משולש

חדש באתר

נבחרת נערים א' של ישראל, שהבטיחה את עלייתה לשלב העילית של אליפות אירופה, הפסידה 3:0 למקבילה של ספרד.

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות