You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מורחקים לפרקי זמן ארוכים בגין עבירות אלימות

שיתוף כתבה זו

מורחקים לפרקי זמן ארוכים בגין עבירות אלימות

כדורגלן אחד מקבוצת הנוער של האורתודוכסים בני יפו הורחק לשנה ממגרשי הכדורגל – בגין מגע פיזי עם שופט משחק. מספר שחקנים של קבוצת נערים ג' של מ.ס טירה הורחקו ממספר לא מבוטל של משחקים, בגין מעורבות באלימות בסיום המשחק מול הפועל הרצליה מערב.

מאת: מערכת האתר


בית הדין של ההתאחדות לכדורגל התכנס אתמול כמדי יום רביעי, על מנת לדון באירועי אלימות ומקרים של הפרות משמעת ותקנונים. במוקד דיוני אתמול עמדו הדיונים על אירועי אלימות, שבהם היו מעורבים נציגים מקבוצות נערים ג' של מ.ס טירה וקבוצת הנוער של האורתודוכסים בני יפו.

שחקן של קבוצת הנוער של האורתודוכסים בני יפו, שהגיב בחריפות להרחקתו במשחק מול הכח עמידר ר"ג, ספג הרחקה לשנה מהמגרשים – בשל הרשעותיו בארבעה סעיפים: העלבת שופט, איום, פגיעה גופנית בשופט המשחק, התנהגות בלתי הולמת. כך נכתב בדו"ח השופט: "בדקה ה-59 של המשחק שחקן של יפו קיבל כרטיס צהוב שני. השחקן דחף אותי דחיפה ברוטאלית וקילל אותי: "יא בן זונה, יא בן שרמוטה, אני אזיין את אמא שלך. תהיה גבר, תצא מהמגרש - אני הורג אותך. היום אין ללכת לבית"...  יכולתי לצאת ממגרש רק בליווי משטרתי".

קבוצת נערים ג' של מ.ס טירה לא השלימה עם הפסד 6:0 במשחק החוץ מול הפועל הרצליה מערב, ששוחק במקביל למשחק בין הקבוצות הבוגרות של שני המועדונים – משחק שבו הקהל של טירה נתן תצוגת עידוד מרשימה. זה מה שנכתב בדו"ח המשחק: "מיד לאחר השריקה לסיום המשחק שני שחקנים, אחד מכל קבוצה, החלו לריב ביניהם - והדבר הוביל למהומה גדולה מאוד בין רוב השחקנים משתי הקבוצות. במהומה היו דומיננטים מאוד חלק משחקני קבוצת טירה, שחקנים אלה ליבו את האש ותקפו את שחקני הרצליה באגרופים ובעיטות.  בעקבות המקרה התפרצו הורים רבים מקבוצת הרצליה אל המגרש,דרך גדר היציע (שנשברה כתוצאה מכך), במטרה להפריד בין הצדדים". כמי שנכח במשחק אוכל להגיד, שהרצליה משלמת מחיר יקר על ספורטיביות יתר של שחקניה. עם סיום המשחק שחקנים של הרצליה ניגשו ללחוץ ידיים לשחקני טירה. שני שחקנים של טירה התעמתו ביניהם, שחקן אחד מצא עצמו על הרצפה, שחקן של הרצליה הגיע לשאול לשלומו – ובתמורה הוכה ע"י שחקנים של טירה ומשם הדרך לעימות בין שחקנים משתי הקבוצות היה גדול. שני הורים של שחקני הרצליה טיפסו על גדר גבוהה ומסובכת, כדי להפריד בין הניצים – ושילמו על כך בחתכים קשים ומסוכנים בכפים הידיים ובורידים, והם נאלצו להתפנות באמבולנס לטיפול בבית החולים. די היה לראות את מבטו המבויש של מאמן טירה, שבצאתו מהמגרש התנצל בפני שחקני הרצליה והורים והצהיר שהוא מתבייש בשחקנים שלו.

עצוב מאוד שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל הרשיע את הרצליה בסעיפי התפרעות תגרה ותקיפה, פריצת אוהדים לשדה המשחק – וגזר עליה קנס של 2,000 שקלים. אין לי ספק, שאם אחד מדייני בית הדין היה רואה שבנו מוכה מטרים ספורים ממנו, גם אצלו היה מתפרץ האינסטינקט האבאי והוא היה מזנק לכר הדשא. קבוצת מ.ס טירה ספגה הורשעה בסעיף התפרעות, תגרה ותקיפה נקנסה ב-3,000 שקלים. שחקן אחד של טירה הורשע מסעיף פגיעה בשחקן יריב, בעוד שלושה אחרים הורשעו בסעיף זה – אחד הורחק מעשרה משחקים ושניים הורחקו משישה משחקים.

מחלקת הנוער של בית"ר טוברוק, שהצמיחה עשרות כדורגלנים לטופ של הכדורגל הישראלי – ובהם נציגים עם רזומה עכשווי בכדורגל העולמי (דיע סבע, אלון תורג'מן, קני סיף, אלמוג כהן וגיא אסולין), פותחת את שעריה ומזמינה כדורגלנים מוכשרים להצטרף אליה. ב-22 לאפריל ייערך יום מבחנים למעוניינים להצטרף. הקליקו כאן להשארת פרטים.   

מורחקים לפרקי זמן ארוכים בגין עבירות אלימות
מחנה האימונים של AFEX קורא לך

מחנה האימונים של AFEX קורא לך

חדש באתר

פרויקט ההעשרה האיכותי של האקדמיה למצוינות בכדורגל AFEX , בניהולו המקצועי של אריק בנאדו ובהשתתפותם של מאמנים בכירים עם ה...

נוער – האלופות שעוד נפרגן להן

נוער – האלופות שעוד נפרגן להן

חדש באתר

בשבוע האחרון זכו מספר קבוצות נוער באליפות. טרם הספקנו לפרגן לכולן בפינת האלופות שלנו. לעת עתה, נפנה אליהן זרקור ראשוני ...

נערים ג' – מרכז, אליפות תחת אש

נערים ג' – מרכז, אליפות תחת אש

חדש באתר

מכבי ת"א זכתה בשבת האחרונה באליפות מחוז המרכז – אחרי ניצחון חוץ על הפועל אשקלון, אך בקבוצה נאלצו לחגוג תוך חיפוש מחסה בע...

ילדים ב' – הגביע נשאר במלאבס

ילדים ב' – הגביע נשאר במלאבס

חדש באתר

קבוצת ילדים ב' של מכבי פ"ת דרום זכתה בניצחון 0:3 על עירוני מודיעין במשחק גמר גביע המדינה – והיא שומרת על גביע השנתון עונ...

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות