You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

מהקווים באהבה - אביב ריין, הכח עמידר רמת גן

שיתוף כתבה

מהקווים באהבה - אביב ריין, הכח עמידר רמת גן

אביב ריין, מנהל החטיבה הצעירה במחלקת הנוער של הכח עמידר ומאמן קבוצת שנתון 2006, הוא האורח שלנו בפינת המאמנים שלנו. מעוניינים להתארח גם אתם בפינה? פרטים נוספים בכתבה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר

פינת "מהקווים באהבה", זו פינה שהשקנו עוד באתר הקודם לפני כשש שנים. אנו שמחים להחיות אותה מחדש ולהעניק במה מרכזים למאמנים ואנשי מקצוע. הפינה פתוחה להשתתפות לכולם, כאשר חשוב להדגיש: מדובר בראיון שהוא שאלון למילוי עצמי, אשר נשלח בצורה כתובה דרך 
עמוד הפייסבוק שלנו ולשם יש להשיב את התשובות. אז אם את או אתה מעוניינים להשתתף בפינה, שלחו לנו הודעה ונקדם עניינים.

האורח שלנו בפינה הוא אביב ריין, בן 30 מפ"ת, נשוי ואב לשניים. אביב ריין משמש כמנהל המקצועי של החטיבה הצעירה של הכח עמידר ר"ג בעונות האחרונות, במקביל הוא אימן בעונה האחרונה את הקבוצה שיאמן גם בעונה הקרובה - קבוצת שנתון 2006. לפני שהגיע למחלקת הנוער של הכח עמידר ר"ג עבד אביב ריין כאיש צוות בקבוצות במחלקות הנוער של הפועל ת"א ומכבי ת"א וכמאמן ראשי במחלקת הנוער של מכבי עמק חפר.

החזרה של אביב ריין להכח עמידר ר"ג כאיש מקצוע מהווה עבורו של ריין סגירת מעגל: "שיחקתי כילד ונער בעיקר במחלקת הנוער של הכח רמת גן ובנוסף שיחקתי עוד שתי עונות בקבוצת הנוער של הפועל רמת השרון בתפקידים של בלם וקשר אחורי. כשראיתי שהסיכויים להיות שחקן בליגה הראשונה דיי נמוכים, החלטתי לעשות הסבת מקצוע ולעבור לצד השני של קווי המגרש בכדי לתת לילדים צעירים כלים כמאמן, שלי לא ניתנו כשחקן".

כאמור, בעונה האחרונה אביב ריין אימן את קבוצת ילדים ב' של הכח עמידר ר"ג, ששובצה במחוז מרכז 2. את העונה הזו מסכם ריין מכמה זוויות: "אם מסתכלים על תוצאות שהושגו במשחקים, מרבית התוצאות היו מאכזות. אבל, כמנהל מקצועי וכמאמן, אני תמיד מעביר מסר לשחקנים שלי – "התוצאות הן חשובות, אבל לא הדבר החשוב ביותר". למי שמכיר את התחום ואת המעבר לילדים ב' יודע שבעיקר הבדלים פיזיים מנצחים את המשחקים הללו. ספגנו המון שערים מכיוון שהשוערים שלי עדי לא צמחו בגובה, ולא היה להם סיכוי להגיע למשקוף השער. הגיע הזמן שמישהו ייתן על כך את הדעת בהתאחדות לכדורגל, ויעשה מעבר הדרגתי יותר. בהמון משחקים הצגנו כדורגל יפה מאוד שהיה מבוסס על משחק התפקי מאוד עם מהלכי כדורגל יפים מאוד. זה הדבר הכי חשוב שאקח מהעונה הזאת. לטווח הקצר לא ייצרנו תוצאות, לטווח הרחוק אנחנו נייצר פה קבוצה מעולה עם המון שחקנים איכותיים".

כמנהל מקצועי של החטיבה הצעירה וכאיש מקצוע לאביב ריין דפוס עבודה מאוד קפדני: "בסוף כל משחק, אני יושב ומנתח אותו, ע"פ דוח משחק שהורכב לכלל מאמני המחלקה. גם על הצד המקצועי של הקבוצה, וגם "מה אני כמאמן הייתי יכול לעשות בצורה טובה יותר" . כמו שאני מצפה מהשחקנים שלי להתקדם מאימון לאימון וממשחק למשחק, כך גם אני מצפה מעצמי ומהמאמנים שלנו". אביב ריין רואה את עתידו בהכח עמידר ר"ג ויש לו יעד ברור: "תוך שלוש עונות אני שואף להיות מנהל מקצועי של כל מחלקת הנוער. בה אוכל להתוות דרך אחת בה המחלקה תתנהל. גם בפן המקצועי, אבל בעיקר ואף יותר חשוב, בפן הערכי והחינוכי".

לאביב ריין יש משנה מאוד סדורה בנוגע לדברים הישימים שחשוב לעשות, כדי לשפר את רמת הכדורגל הישראלי: "יש שני תנאים מרכזיים להצלחת ענף הכדורגל – הראשון, הוא הגדלת כמות הילדים שעוסקים בכדורגל, גם חובבני וגם מקצועני. השני, הכשרת מאמנים , התכנים שמועברים היום בקורסי מאמנים הם תכנים שנלמדו לפני 10 ו20 שנה. המערכת חייבת להתקדם ולהתאים את עצמה לתכנים שמלומדים בעולם. לא יכול להיות שעדיין מלמדים את אותו החומר שאני למדתי לפני 15 שנה".

את אביב ריין תוכלו להכיר מזוויות נוספות בפרק האסוציאציות של כתבה זו:

רגע ספורטיבי גדול - "לראות שחקנים שעבדתי איתם במהלך הדרך עולים לקבוצות בוגרים שונות, בהן מכבי ת"א והפועל ת"א".

רגע ספורטיבי מאכזב – "לפני שתי עונות הפסדנו עליית ליגה עם קבוצת נערים ב', שני מחזורים לסיום, כאשר היו לי בסגל 7 שחקנים ששנה לפני כן לא שיחקו כדורגל תחרותי".

חלום ספורטיבי – "לנהל מקצועית את אחת ממחלקות הנוער הגדולות בישראל תוך 10 שנים".

רגע ספורטיבי מצחיק - " לא חסרים אירועים מצחיקים שקרו עם שופטים במהלך השנים, אך צריך לזכור שגם הם בני אדם, וגם הם עושים עבודה קשה מאוד וחשופים לטעויות כמו כולנו".

שיטת משחק מועדפת בשנתוני ה-11 - "שיטת המשחק צריכה להיות מותאמת לחומר השחקנים שיש לנו בקבוצה. למשל אצלנו בחטיבה, קבוצות השמיניות יכולות לשחק בשיטה שונה, אבל סגנון המשחק יהיה דומה. כנ"ל בקבוצות ה-11".

מאמן כדורגל אהוב – "פפ גווארדיולה. אני אוהב את הדרך בה הוא מדבר על המשחק. את הדרך עליה הוא חושב כמאמן. תמיד מחפש פתרונות יצירתיים לבעיות שעולות לו במהלך הקריירה. הוא תמיד מגוון, תמיד מחדש, תמיד לומד. אלו תכונות נהדרות למאמן כדורגל".

קבוצת כדורגל אהובה – "כשהפכתי למאמן התחלתי להסתכל על משחקים ממבט עיניו של מאמן, לא של אוהד. אהבתי לראות את הכדורגל של ברצלונה בתקופת פפ ואנריקה, אהבתי לראות את הכדורגל של זידאן בריאל, אהבתי לראות את הכדורגל של קלופ בליברפול. אין לי קבוצה אחת שאני מעדיף יותר מאחרות".

ענפי ספורט אהובים מלבד כדורגל – "כדורסל וכדוריד. אפשר ללמוד המון מהענפים האלה ולהכניס חלק מהדברים שם לתוך הכדורגל".

תחביבים – "לקרוא ספרים, לאו דווקא מעולם הספורט. לשמוע הרצאות מעניינות וללמוד דברים חדשים. אני מקפיד כל שבוע לשמוע הרצאה אחת ולקרוא חלק מספר".

ז'אנר סרטים אהוב – "אוהב סרטי מדע בדיוני".

מאכל אהוב – "שניצל שיוצא חם מהמחבת".

מוטו – "הסבלנות מרה, אך פירותיה מתוקים. זה מוטו שצריך להיות קו מנחה בכל מחלקת נוער בארץ".
מהקווים באהבה - אביב ריין, הכח עמידר רמת גן
תודה לך, פייר פליי

תודה לך, פייר פליי

חדש באתר

שורה של שחקנים צעירים פרחו בשתי העונות האחרונות בהצלחה המתמשכת של מכבי ת"א, הודות לסנקציות שאופ"א הטילה על הקבוצה.

התקוטטו במרץ, נענשו ביולי

התקוטטו במרץ, נענשו ביולי

חדש באתר

אלימות שארעה במשחק בין שתי קבוצות נערים מהצפון נידונה אתמול בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. הקבוצות המעורבות ושחקנים נענש...

בוגרים - ליגת העל, האשדודים כובשים

בוגרים - ליגת העל, האשדודים כובשים

חדש באתר

צמד שערי בכורה לעידן דהן ושער נוסף לרועי בן שמעון, שלושה כדורגלנים ילידי 2003 רשמו הופעת בכורה בקבוצת בוגרים. על זאת ועו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

ביתר ירושלים משיקה מערך סקאוטינג

ביתר ירושלים משיקה מערך סקאוטינג

חדש באתר

מחלקת הנוער של המועדון תזכה מעתה לליווי צמוד של אנליסטים שיגיעו ממכללת "ספורט פאנל" ויתנו ניתוח סטטיסטי ומדויק של הפעילו...