You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ליגת האלופות – מכבי פתח תקווה, נוער – ליגת העל

שיתוף כתבה

ליגת האלופות – מכבי פתח תקווה, נוער – ליגת העל

את פרויקט ההצדעה שלנו לאלופות הרשמיות של ליגות הנערים והנוער אנו מסיימים בכתבת הצדעה לאלופת המדינה לנוער, מכבי פ"ת, שעשתה היסטוריה והביאה תואר אליפות ראשון למועדון ממלאבס.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

מכבי פ"ת הצליחה בשני העשורים האחרונים למצב את עצמה כאחת ממחלקות הנוער המובילות ביותר בארץ, אולי פחות ברמת זכיות בתארים בהשוואה למכבי ת"א ומכבי חיפה – אך מבחינת ייצור שחקנים מוכשרים לרמות הגבוהות של גילאי הבוגרים, אפשר לומר שמכבי פ"ת בשורה אחת ובמקום נכבד בטופ של הכדורגל הישראלי. לאורך השנים צמחו במכבי פ"ת הרבה כדורגלנים מוכשרים, ארון התארים של מחלקת הנוער התמלא – אך דבר אחד היה חסר מאוד, זכייה באליפות של קבוצת הנוער. "החוב" הזה נפרע בחודש שעבר, כאשר מכבי פ"ת זכתה באליפות היסטורית, שמגיעה  אחרי שבעשר העונות האחרונות האליפות עברה מצד לצד, מהמכבים הצהובים של ת"א למכבים הירוקים מחיפה וההיפך. העונה הזו צלחת האליפות נשארה של מרכז מכבי – אך הפעם בצד הכחול של פ"ת. קבוצת הנוער של מכבי פ"ת, שהודרכה ע"י תמיר ונאור לוזון, קטפה את תואר אליפות ליגת העל לנוער – כשגולת הכותרת היא שרוב רובם של שחקני הקבוצה הם כאלה שגדלו במועדון מגיל צעיר ועברו כברת דרך עם המועדון ממלאבס.

אחרי שהתרגלנו בחלק מהעונות הקודמות בעיקר למאבקים בין מכבי ת"א ומכבי חיפה על תואר האליפות, כשבחלק מהעונות היו קבוצות אחרות שנשפו בעורפן – אך לא עשו את הרושם של מי שמסוגלות או מאמינות שהן יכולות לזכות בתואר הנכסף, מכבי פ"ת שידרה כבר משלב מוקדם שהיא כאן כדי ללכת עד הסוף ועל כל הקופה. אז הפעם מכבי חיפה הפתיעה בעונה שבה נאבקה בחלק התחתון של הטבלה, אך מכבי ת"א הייתה שם למעלה עם תקוות לזכייה באליפות שניה ברציפות, אך בעונה הזו היא מעדה יותר מעונות קודמות ולא הייתה מספיק יציבה כמו מכבי פ"ת - שבמחזור השמיני השתלטה על פסגת הטבלה ומאז לא ירדה ממנה. בתחילת הסיבוב השני מכבי פ"ת כבר יצרה יתרון של 8 נקודות על פני מכבי ת"א, שהצליחה לנצל כמה מחזורים לא מוצלחים במיוחד של הקבוצה ממלאבס – כדי להגיע לסיום השליש השני כשהיא רחוקה נקודה אחת מהפסגה. בנקודה הזו מכבי פ"ת הצליחה להתעשת לפני שזה יברח לה מהידיים, בעוד שמכבי ת"א גילתה חוסר יציבות ומכבי פ"ת ניצלה זאת כדי לחזק את מעמדה בפסגה. במחזור הלפני אחרון של העונה הסיפור נסגר, מכבי פ"ת ניצחה 1:4 את היריבה העירונית האדומה של מכבי ת"א, זו שסיימה את העונה כמחזיקת הגביע – ובסיום חגגה זכייה מרגשת באליפות.

את העונה הזו סיימה מכבי פ"ת עם צבירה של 63 נקודות מ-90 אפשריות, כשהיא מקדימה ב-7 נקודות את מכבי ת"א. הקבוצה אמנם סיימה את העונה עם מאזן הספיגות השני בטיבו בליגה – 33 שערים (3 שערים יותר ממכבי ת"א), אך בחלק הקדמי לא היו לה מתחרות – הקבוצה כבשה 66 שערים – 20 שערים יותר מהתקפת מכבי ת"א, שסיימה את העונה כקבוצת ההתקפה השניה בטיבה בליגה – כשהכובשים הבולטים שלה הם ליאל עבאדה – שכבש 12 שערים, ארד בר – שכבש 10 שערים והחלוץ הזמבי עמנואל מוויאדה – שכבש 8 שערים.

יממה אחרי הזכייה באליפות חווה מועדון הכדורגל של מכבי פ"ת מפח נפש גדול, זאת לאחר שקבוצת הבוגרים ירדה לליגה הלאומית. אין ספק שזה לא נעים ומאוד מאכזב, אך במכבי פ"ת צריכים דווקא מהמקום הזה לאסוף את השברים ולנצל את הירידה לבניית קבוצה לשנים רבות, כזו שתחזור מחוזקת לליגת העל ותוביל את המועדון לצמרת הכדורגל הישראלי. כן, זה אפשרי. עירוני קרית שמונה ירדה בשלהי העשור הקודם לליגה הלאומית, נתנה במה לשחקני בית צעירים – עונה לאחר מכן היא שבה לחלק העליון של ליגת העל – כשהיא מסיימת עונה עם זכייה בגביע הטוטו והגעה לחצי גמר גביע המדינה. עונה לאחר מכן, הקבוצה כבר זכתה באליפות היסטורית. אם זה קרה בקרית שמונה, שלא נחשבת למועדון שמייצר כמות גדולה של שחקנים שצמחו במועדון מגיל צעיר – אין סיבה שבמכבי פ"ת, מועדון יצרני מבחינת כמות ואיכות של שחקנים צעירים, הקבוצה הבוגרת לא תחזור לליגת העל עם תשתית מחוזקת. במכבי פ"ת החתימו על חוזים ארוכי טווח כמה מהשחקנים, שרובם לבשו לאורך השנים גם את מדי הנבחרות ובהם: שלושה שחקנים המחלק הקדמי - ליאל עבאדה, איליי חן וארד בר, שלושה שחקנים מהחלק ההגנתי – המגן יוני מבשוב והבלמים גיא קאופמן ואור בלוריאן ושני קשרים – דן כדורי ותומר בנבנישתי.

לסיום, נשתף את פוסט התודה וההערכה שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו המנהל המקצועי, ליאור רדלר, שבצוותא עם מנהל המחלקה אופיר לוזון, השניים מנווטים את המחלקה להישגים מרשימים ולמיצובה כמחלקת נוער מובילה בכדורגל הישראלי:

"מילים טובות מגיעות לשחקנים הנהדרים על ההשקעה והמקצועיות ,על יכולת הכדורגל הנהדרת,על עמידה בלחץ העצום הזה להיות במקום ה-1 מהמחזור השמיני ולא לעזוב את המקום הזה ויחד עם זאת לשמור על העקרונות וערכי המשחק, לגלות את הבגרות והקשיחות הנדרשת בסיטואציה שאנו לא רגילים אליה. ראינו איך התפתחתם וגדלתם בתוך "כור ההיתוך" הזה,שאפו עצום, ענק!. זיכרון לכל החיים.

מילים טובות לצוות הנהדר ,כולנו למדנו תוך כדי תנועה לשפר תהליכי עבודה בינינו ובכלל, לרדת לפרטים הקטנים , להכיר יותר את עצמינו גם כבני אדם ,לתת מקום ומרחב גם לדעה של האחר, לשמוע ולהקשיב ,לנתב בין חילוקי הדעות ,להבין שבסופו של דבר עבודת צוות תמיד מנצחת. תמיר ונאור, כצמד אנשי כדורגל צמחתם וגדלתם כמאמנים מהגיל הצעיר, עברתם את כל הדרך. העונה, במודל עבודה חדש ולא מוכר לנו, עברנו מחשש ראשוני ותהיות דרך תהליך הסתגלות ועד פריחה, תוך יצירת סביבת עבודה מקצועית ונכונה בסיטואציה החדשה. תהנו מהתוצאה, מגיע לכם.
לצ'אנגו שבחריצות ובהשקעה בלתי רגילים, באוזן קשבת לשחקנים ,ידע להגיע אל כולם ולנווט אותם אל חוף מבטחים. לאבי המנהל החרוץ והכל יכול שאירגן ושמר על השחקנים ,שענה לכל צורך ובקשה שלנו והשחקנים, עבדת והשקעת ללא לאות, תודה ענקית. לדניאל קסל, האיש "השקט", שבחוכמתו האישית והמקצועית נתן את העצות והטיפים הקטנים שעשו תהליכים ומהלכים גדולים, היית נדבך מרכזי, מעריכים מאוד, תודה גדולה. לתזונאית יעל רותם - אשת הברזל בינינו ,על הנשמה ,על האכפתיות ,הנתינה המקצועיות הבלתי רגילה שלך ,הידע. הטבעת חותם מלא בכל ילדי המחלקה, נכנסת לנו לנשמה, תודה על הכל/ ליבגני שניתח את היריב ואותנו (והוא לא רופא) וירד איתנו לכל פרט והתחבר במהירות למערכת. לויקטור בוכניק, מאמן השוערים שליווה את השוערים דור ומתן לאורך כל העונה ושמר אותם טובים ומוכנים לכל משחק. לאריאל שטיפל במסירות בכל פציעה ובכל כאב ועבד בשיתוף פעולה. לאופיר הכל יכול על התמיכה לאורך כל הדרך... ו 24/7 ואם היו יותר שעות ביום אז זה היה יותר. אתה באמת מס' 1.

תודה על שנה מרתקת ,מספקת ,מלמדת . כיף גדול וסיפוק מקצועי .מי ייתן ונמשיך כך בשנים הבאות. לכל המברכים על זכיית קבוצת הנוער באליפות, המון , המון תודה על הפרגון והמילים הטובות".

ליגת האלופות – מכבי פתח תקווה, נוער – ליגת העל
תודה לך, פייר פליי

תודה לך, פייר פליי

חדש באתר

שורה של שחקנים צעירים פרחו בשתי העונות האחרונות בהצלחה המתמשכת של מכבי ת"א, הודות לסנקציות שאופ"א הטילה על הקבוצה.

התקוטטו במרץ, נענשו ביולי

התקוטטו במרץ, נענשו ביולי

חדש באתר

אלימות שארעה במשחק בין שתי קבוצות נערים מהצפון נידונה אתמול בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. הקבוצות המעורבות ושחקנים נענש...

בוגרים - ליגת העל, האשדודים כובשים

בוגרים - ליגת העל, האשדודים כובשים

חדש באתר

צמד שערי בכורה לעידן דהן ושער נוסף לרועי בן שמעון, שלושה כדורגלנים ילידי 2003 רשמו הופעת בכורה בקבוצת בוגרים. על זאת ועו...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

ביתר ירושלים משיקה מערך סקאוטינג

ביתר ירושלים משיקה מערך סקאוטינג

חדש באתר

מחלקת הנוער של המועדון תזכה מעתה לליווי צמוד של אנליסטים שיגיעו ממכללת "ספורט פאנל" ויתנו ניתוח סטטיסטי ומדויק של הפעילו...