You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

להסתכל לדקה ה-90 בעיניים

שיתוף כתבה

להסתכל לדקה ה-90 בעיניים

המאמן המנטלי שון שיון עם מאמר נוסף - הפעם על החשש מקריסה בדקות האחרונות - והדרכים להתמודד עם הפחד.

מאת: שון שיון - מאמן כדורגל ומאמן מנטלי מוסמך
צילום: ולדי מויסייב 


ספיגה בדקות האחרונות. בואו נדבר על זה. קבוצות רבות חוות או שחוו את "הבאד לאק" של הדקות האחרונות במשחק. הקבוצה מובילה לאורך רוב דקות המשחק או ששומרת על רשת נקיה, אך בדקות האחרונות, רגע לפני שחוזרים עם  הנקודות הביתה הן מקבלות שער וסופגות הפסד של ניצחון או נקודה יקרה. כל זה הריי הגיוני ובסדר גמור, זה המשחק, מדובר בכדורגל, אך האם זה עדיין עניין של "מזל רע" או של מקריות כאשר דפוס ההתנהלות של הקבוצה הופך לכזה? התשובה היא לא.

יש לנו חלק גדול ביצירת כדור שלג. מה שקורה לנו בעצם זה, שלאחר שניים או שלושה משחקים שבהם ספגנו שער בדקות האחרונות האמונה שלנו מתעצבת מחדש.  אנחנו כבר משחקים עם אמונה שזה הולך לקרות לנו שוב. הדקות האחרונות מגיעות וכל המבטים של כולם לעבר השעון, אפשר לראות על פניהם של השחקנים שהם נכנסו הרגע לזמן המכריע שלהם. החששות משחקות להם במח וכל מה שעובר להם בראש זה - האם נשבור את ה"נאחס" הפעם או ששוב זה יקרה לנו? כמה זמן נשאר למשחק? "ריכוז, ריכוז, ריכוז, מ ל ח מ ה... איך לא נחשוב כך? הרי דיברנו על זה כל השבוע באימונים וכבר הסכמנו על כך שיש לנו מזל רע בדקות האחרונות, כולם חושבים על זה עכשיו וכולם "מחכים לזה" ... כל מה שעשינו בעצם ברגע שהתנהגנו כך זה לעלות את הסיכויים שזה יקרה שוב ...


לא נעים, נכון? אז מה עלינו לעשות כדי למנוע או לעצור את התופעה הזאת? לבנות אמונה חדשה. איך בונים אמונים חדשה? בדרך הזו:


1.להבין שתפקידינו הוא לשחק ולתת את ה100 אחוז שלנו מהשריקה הראשונה ועד לשריקה האחרונה.
2. להפסיק להסתכל או לשאול את השופט על זמן המשחק , זהו תפקידו של המאמן להתייחס לזמן ולתת לו חשיבות אבל לא של השחקנים.
3. להפסיק ולהדביק לעצמינו תוויות דמיוניות של "תקופה קשה" של "משבר" , של "מזל רע" ופשוט לשחק.
4. לזכור ולשנן שכל מחשבה על "המשבר" שלנו היא לא מציאותית והיא תוסיף לחץ ותוציא אותנו מהמשחק ולא להיפך כמו שאנחנו חושבים.

להסתכל לדקה ה-90 בעיניים בלי פחד

 שון שיון - אימון כדורגל אישי ואימון מנטאלי בגליל המערבי והעליון ובקריות


בעל תעודת מאמן כדורגל וינגייט , בעל תעודת מאמן מנטלי של האנ' הפתוחה ת"א בשיטה  החדשנית והמובילה בעולם "המשחק הפנימי" של איתן עזריה. מאמן כדורגל מזה 6 שנים, כיום מאמן קבוצה במחלקת הנוער של הפועל עכו. מציע אימוני כדורגל ומציע אימונים מנטליים וגם מסלול משולב של אימון כדורגל ואימון מנטלי.

אימוני כדורגל המשלבים אימוני כושר , קאורדינציה , טכניקה , יסודות המשחק, אימון לפי תפקיד, אימוני הגנה והתקפה. האימונים הם ליחידים, זוגות וקבוצות קטנות. האימונים מתקיימים במגרש דשא במעלות ובנקודות נוספות ע"פ תיאום בין הצדדים.

אימון מנטלי לכל הספורטאים בכל ענפי הספורט. לימוד השיטה נעשה בפגישות אישיות . ליווי צמוד הכולל צפייה במשחקים ובאימונים של המתאמן למשך תקופת הלמידה .

שילוב של אימון כדורגל ואימון מנטלי - השילוב בין אימון מקצועי לאימון מנטלי מקדם את השחקן משמעותית, משפר את ביצוע במשחק ובאימונים. שילוב זה ילמד אותך לשמור על יכולת גבוהה מאוד לאורך זמן. החוסן המנטלי שתבנה מפגישה לפגישה יעזור לך להתמודד עם רעשי הרקע  ולהתמודד עם האתגרים הניצבים בדרכך על הצד הטוב ביותר. בדרך הזו תוכל להפוך לגירסה הטובה ביותר של עצמך.


מוזמנים לעקוב אחריי בעמוד הפייסבוק שלי , בעמוד האינסטגרם שלי   ובערוץ היוטיוב שלי 
פרטים נוספים בטלפון   052-7599900.


להסתכל לדקה ה-90 בעיניים
נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

נערים א' - על, דרבי ללא הכרעה בבירה

חדש באתר

משחק הדרבי הירושלמי בין בית"ר לקטמון הסתיים בתוצאת שוויון 1:1. נקודה ראשונה לקטמון, נקודה שניה לבית"ר. תגובות המאמנים מצ...

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

ילדים ב' - דן, מבשרת טובות

חדש באתר

הפועל מבשרת ציון/אבו גוש עם מאזן מושלם במשחקי הליגה וגביע המדינה, לאחר שחוללה אתמול מהפך וניצחה 1:3 את המשחק הביתי מול ...