You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

לבנות בחוכמה – רישום שחקנים כתנאי לפעילות קבוצה

שיתוף כתבה

לבנות בחוכמה – רישום שחקנים כתנאי לפעילות קבוצה

על סף פתיחת העונה מוצאות את עצמן מספר רב של קבוצות נוער במצב של חוסר ודאות, בנוגע לליגה שבה הן ישחקו, בגלל הפסקות פעילות פוטנציאליות של קבוצות אחרות או הורדה פוטנציאלית של קבוצה מהליגה הלאומית. אם רישום שחקנים עד שבוע לפני משחקי הגביע היה תנאי לרישום קבוצות, אפשר היה למנוע את זה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
צילום: ולדי מויסייב (למצולמים אין קשר לכתבה)

הכדורגל הישראלי ממשיך לשבור שיאים בהתנהלותו. על סף הדד ליין לפתיחת הליגות הלאומית, הארציות והמחוזיות לנוער, אנו ניצבים בסיטואציה שבה הרבה קבוצות נוער לא יודעות באיזו ליגה הן ישחקו – כל זה בגלל חוסר ודאות בנוגע למעמדן של שתי קבוצות מהמחוז הדרומי של הליגה הלאומית וקבוצה אחת מהמחוז הצפוני של הדרג. במהלך היום ייתכנו שינוים ואנו נעדכן בהתאם. כל הכתוב בכתבה זו נכון למועד הפרסום הראשוני.

הפועל אסי גלבוע, שלא התייצבה למשחק הגביע במגדל העמק ולא רשמה כמות מספקת של שחקנים, עמדה אמש לדין בהתאחדות לכדורגל, לצד קנס כספי והפסד טכני היא ספגה עונש הפסקת פעילות. מי שאמורה לרשת את מקומה היא קבוצת "צו פיוס" של הפועל בית שאן – שסיימה את העונה שעברה במקום השלישי במחוז הצפוני של הליגה הארצית. אממה? נכון לרגע כתיבת שורות אלה, אין שינוי במועד משחקה של בית שאן במסגרת המחזור הראשון בליגה הארצית מול הפועל פרדסיה, שאמור להיערך בשעה 18:45 בבית שאן.  לצד אלה, בוטל משחקה של הפועל דיר חנא – שלא רשמה שחקנים לעונה הבאה, והייתה אמורה בשבת הקרובה לארח את מ.ס רובי שפירא חיפה. במידה והגלבוע ודיר חנא ייגרעו מהליגה, מי שיתפסו את מקומן הן צעירי טמרה ובני בענה – שסיימו כסגניות בליגות מחוזיות צפוניות בעונה הבאה. עד לרגע זה, אין שינוי במועד משחקה של טמרה מול מכבי כפר מנדא (שבת, 14:30), בעוד שבני בענה מראש שובצה לה שבת חופשית.

עוברים למחוז הדרומי. כאן הסלט הרבה יותר גדול. הפועל ירושלים, שלא התייצבה ביום שלישי למשחק הגביע מול מכבי שוהם, קיבלה ארכה אתמול עד לשעה 17:00 לרישום שחקנים, ארכה שקיבלה גם הפועל אסי גלבוע. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, הפועל ירושלים הצליחה לרשום 4 שחקנים בלבד. משחקה הראשון בליגה מול מ.ס כפר קאסם בוטל. עוברים למ.ס רמלה, שבמהלך היום תמצא את עצמה מתמודדת מול ערעור שהגישו הפועל קרית אונו וההתאחדות לכדורגל, בנוגע לרישומה של הקבוצה בליגה הלאומית לנוער ובנוגע לרישומה של קבוצת נערים א' בליגה הארצית, זאת לאחר שהמועדון קם מחדש כממשיך הדרך של בית"ר ת"א/רמלה. אם רמלה תורד לליגה המחוזית, הרי שהפועל קרית אונו – שסיימה עונה במקום השלישי בטבלת ארצית דרום, תתפוס את מקומה בליגה הלאומית. אם הפועל ירושלים תיענש בהפסקת פעילות וקרית אונו תזכה בכרטיס לליגה הלאומית על חשבונה של רמלה, הרי שעירוני מודיעין – שסיימה במקום הרביעי בטבלת ארצית דרום, תעפיל לליגה הלאומית. בשלב זה, אין שינוי בנוגע למועד משחקיהן של מודיעין וקרית אונו בליגה הארצית. עוצמה חולון היא הקבוצה הראשונה בעדיפות להעפלה לליגה הארצית, לאחר שזכתה במקום השני בהגרלה לתפיסת מקומה של בני אלסלאם רהט. שמשון בני טייבה היא הקבוצה שזכתה במקום השלישי באותה הגרלה, ובמידה ויתפנו שני מקומות בליגה הארצית – הרי שטייבה תוקפץ גם היא. בשלב זה, אין שינוי בנוגע למועדי המשחקים של עוצמה חולון ושמשון בני טייבה בליגות המחוזיות.

אתם מבינים איך נראה הכדורגל הישראלי על סף שנת 2020? על סף פתיחת ליגות לנוער, קבוצות מוצאות את עצמן באוויר.  הפועל פרדסיה, שהזמינה אוטובוס למשחק בבית שאן בעלות משוערת של כ-2500 שקלים, עמלה כדי לבקש שחרור מוקדם לשחקנים המשרתים בצה"ל, בנוסף לכך שהמאמן אמיר אברהם נאלץ לוותר על חופשה מטעם מקום עבודתו, עומדת תלויהב באוויר ולא יודעת אם משחקה מול בית שאן ייערך או לא. הכתובת גם הייתה על הקיר. בעונה שעברה במחוז הדרומי של הליגה הארצית נרשמו שתי קבוצות שלא הייתה להן עתודה שעולה משנתון נערים ב', בני אל סלאם רהט ומ.ס כפר קאסם. לאן זה הוביל? שרהט התפרקה אחרי שני מחזורים וכפר קאסם קצת אחרי זה – דבר שהוביל להקטנת הליגה ל-14 קבוצות ו-26 מחזורים במקום 30, פריסה מוגזמת ולא נוחה של המשחקים – בגלל שלא פורסם לוח חדש, ליגה שהייתה משעממת מאוד לרוב הקבוצות – בגלל ששתיים משלוש היורדות נקבעו כבר בשלב מוקדם של העונה. את כל המצב האבסורדי הזה אפשר וצריך היה למנוע. איך? פשוט מאוד. לשנות את התקנון של ההתאחדות לכדורגל ולהציב דד ליין ברור של רישום 16 שחקנים בפורטל ההתאחדות, לפחות עד שבוע לפני מועד משחקי גביע המדינה. קבוצה שלא עומדת בתנאי הסף הזה, פשוט לפסוק נגדה הפסקת פעילות. עם כל הרצון הטוב לתת זמן לקבוצות ולאפשר לכמה שיותר נערים לשחק כדורגל, צריך קודם כל להתחשב במועדונים מסודרים ולא לתת הנחות והטבות למועדונים שלא הצליחו במשך חודשי הקיץ לארגן את השורות.

עונת 2019/20 כבר כאן. אל תישארו במתח. רכשו עוד היום מנוי לאתר VOLE ותוכלו בפחות מחצי שקל ליום (ברכישת מנוי שנתי) ליהנות מגישה של 24/7 לטבלאות ולעדכוני תוצאות מכל הליגותהקליקו כאן למעבר לפרטים על החבילות המוצעות

קבוצות של 15 רוכשים מאותה קבוצה (שחקנים, מאמנים, מנהל והורים) יזכו להנחה מדהימה של 40 אחוזים למנוי. המעוניינים במנוי כזה, נאו ליצור עמנו קשר בתיבת צור קשר או בהודעה בעמוד הפייסבוק שלנו

לבנות בחוכמה – רישום שחקנים כתנאי לפעילות קבוצה
מתחילים עונה ללא עיכובים

מתחילים עונה ללא עיכובים

חדש באתר

בתום ישיבה עם הנוגעים בדבר החליטה הנהלת ההתאחדות לכדורגל, שנכון לעכשיו שעונת 20/21 תצא במועד המקורי.

מהקווים באהבה - סהר גרינברג

מהקווים באהבה - סהר גרינברג

חדש באתר

פינת המאמנים שלנו שמחה לארח את סהר גרינברג, מאמן כדורגל ואיש חינוך, שעומד בראש תוכנית מנהיגות משמעותית בכדורגל.

גביע הטוטו - לאומית, ברכת בכורות

גביע הטוטו - לאומית, ברכת בכורות

חדש באתר

חגיגת כיבוש שערי בכורה שחקנים, ששיחקו בעונה שעברה בליגת העל לנוער. מור קקון כבש צמד במשחק הניצחון של הפועל נוף הגליל על ...