You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

לא צריך ירי מעזה, כדי לזוז מאצטדיון רמת גן

שיתוף כתבה

לא צריך ירי מעזה, כדי לזוז מאצטדיון רמת גן

האצטדיון הלאומי בר"ג היה אמור לארח השבוע את משחקיהן של נבחרת הנשים והנבחרת הצעירה, אך בשל ההסלמה הביטחונית והחשש מירי טילים לאזור גוש דן – המשחקים הועברו לאצטדיון ע"ש סמי עופר בחיפה. אין סיבה להגיע למצבי קיצון, כדי שההתאחדות לכדורגל כבר תגאל את ציבור השחקנים וציבור האוהדים מקיום משחקים באצטדיון השומם והמדכא הזה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
צילום: יקי גיל

ימים של מציאות ביטחונית מורכבת עוברים על מדינת ישראל, ימים שבהם מאות רקטות נורו על ישראל משטח רצועת עזה – חלקן גם נורו לאזור גוש דן, שבו שוכנת העיר ר"ג – שבשטחה האצטדיון הלאומי, שאמור היה לארח ביום שלישי את משחקה של נבחרת הנשים מול בוסניה ואמור היה לארח הערב את משחקה של הנבחרת הצעירה מול מונטנגרו. המשחק של נבחרת הנשים הועבר לאצטדיון המפואר ע"ש סמי עופר בחיפה וגם המשחק של הנבחרת הצעירה עתיד להיערך שם הערב. בשבוע שעבר, כשפורסם פוסט בנוגע לקיום משחקה של הנבחרת הצעירה, נטען כי הסיבה לקיום המשחקים באצטדיון המיושן והשומם היא העובדה שיתר המגרשים בתהליך שזרוע דשא. מפה לשם, רצה הגורל והאצטדיון הוותיק והכל כך לא אהוב על ציבור השחקנים ואוהדי הכדורגל, לא זוכה לארח את שני המשחקים האלה. לאצטדיון ר"ג מקום של כבוד במורשת של הכדורגל הישראלי, באופן אישי הייתי שמח אם במקום למחות אותו מעל פני האדמה היו דואגים לשפצו ולהתאימו לעידן הזה, אבל במצבו הנוכחי הוא לא מתאים לאירוח משחקים.

בעשור האחרון הצפנו מעל במה זו מספר פעמים את סוגיית קיומם של משחקי הנבחרות הצעירות ומשחקי השלבים המתקדמים בגביע המדינה באצטדיון הלאומי בר"ג, שמה כבר לא נאמר ולא נכתב על כך שהוא פוגם משמעותית בחדוות המשחק ובחוויית הצפייה של האוהדים. הרבה אנשים טוענים, שהסיבה לאירוח המשחקים באצטדיון ר"ג היא כלכלית, שכן עלויות האירוח באצטדיון שהוא נכס של ההתאחדות לכדורגל הן זולות משמעותית משכירתו של אצטדיון אחר. אין להקל ראש בטיעון הזה, במידה והוא נכון, אבל איך שלא יהיה – על האצטדיון המיושן הזה אבד הכלח והגיע הזמן לגאול אותנו מצפייה במשחקים בו. הכדורגל הישראלי, הירוד ברמתו יש לציין, מביא בעונות האחרונות כמויות גדולות של אוהדים לאצטדיונים – הרבה בזכות חווית הצפייה שמעניקים האצטדיונים החדישים.

כדי להביא קהל גדול יותר למשחקי הנבחרות הצעירות ומשחקי חצאי הגמר וגמר גביע המדינה חובה להעביר את המשחקים לאצטדיונים אחרים. 
איש אינו מבקש שמשחקי גביע ייערכו בהיכלי הכדורגל ביפו, חיפה, פ"ת, ירושלים, נתניה ובאר שבע – זה גם לא נכון יהיה לקיים משחקים בסדרי גודל כאלה באצטדיונים עם קיבולת קהל גדולה. יש הרבה אצטדיונים קומפקטיים. ייתכן שניתן יהיה למצוא רשויות מקומיות שיסכימו לאפשר לארח את המשחקים בעלות סמלית ואולי אפילו חינמית – מאחר והדבר מוסיף ליחסי הציבור והתדמית של אותה עיר. בתחילת העשור וגם בעשור הקודם האצטדיונים החביבים בנס ציונה ובת ים אירחו לא מעט משחקים של הנבחרות ומשחקי גביע. מאז האצטדיון בבת ים התדרדר מאוד ברמתו, אך קמו הרבה אצטדיונים קטנים ואיכותיים כמו זה ברמלה – שאירח בשנת 2015 את גמר גביע המדינה לנוער בין הפועל ת"א לעירוני קרית שמונה, האצטדיון באור יהודה, האצטדיון ע"ש יעקב גרנודמן, האצטדיון בהרצליה, האצטדיון ברמת השרון ועוד הם אופציות טובות ונוחות לאירוח משחקים במסגרת גביע המדינה. לנבחרת מגיע לארח באצטדיונים קצת יותר חדישים – ובמקרה הזה יהיה מבורך אם משחקים ייערכו באצטדיון קטנים ואיכותיים כמו לדוגמא אלה שבעכו ובעפולה – ויפה שעה אחת קודם.

עונת 2019/20 כבר כאן. אל תישארו במתח. רכשו עוד היום מנוי לאתר VOLE ותוכלו בפחות מחצי שקל ליום (ברכישת מנוי שנתי) ליהנות מגישה של 24/7 לטבלאות ולעדכוני תוצאות מכל הליגות. הקליקו כאן למעבר לפרטים על החבילות המוצעות

קבוצות של 15 רוכשים מאותה קבוצת כדורגל (שחקנים, מאמנים, מנהל והורים) יזכו להנחה מדהימה של 40 אחוזים למנוי. המעוניינים במנוי כזה, נאו ליצור עמנו קשר בתיבת צור קשראו בהודעה בעמוד הפייסבוק שלנו

לא צריך ירי מעזה, כדי לזוז מאצטדיון רמת גן
לסגור את העונה, זאת לא אופציה

לסגור את העונה, זאת לא אופציה

חדש באתר

עידן וייצמן בעוד פוסט נוקב, והפעם - על ראשי מועדונים ומחלקות נוער, שמעלים כאופציה לסגור את העונה כבר עכשיו.

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

חדש באתר

במצב הקורונה אין מנוס מבניה מחודשת של חלק מליגות הנוער והנערים. כמו כן, הקפאת ירידות ועולות מתבקשת במצב הנוכחי.

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

חדש באתר

משה סבן, כדורגלן קבוצת הנוער של הפועל ת"א, במסר חשוב למקבלי ההחלטות נוכח הפסקת פעילות האימונים במחלקות הנוער.

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

חדש באתר

אנו מוצאים לנכון לשתף פוסט שפרסם הכדורגלן עידן וייצמן בנוגע להחלטה על ביטול פעילות האימונים במחלקות הנוער והבוגרים.

שוב פעם עוצרים את הגלגל

שוב פעם עוצרים את הגלגל

חדש באתר

בעקבות החלטת משרד הבריאות תופסק לאלתר פעילות האימונים והמשחקים בגזרת מחלקות הנוער, עד להודעה חדשה.