You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

כדורגל- רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל

שיתוף כתבה זו

כדורגל-  רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל דן בשורה של מקרי אלימות שארעו במגרשים, הבולטים שבהם מגיעים משנתון נערים ב' - מהמשחק בין הפועל מרמורק לבית"ר נורדיה ובני יהודה ת"א מול מכבי חיפה.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
סיוע להכנת הכתבה: אתר ההתאחדות לכדורגל

רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, שנאלץ לדון בשורה של אירועי אלימות שארעו במגרשים בתקופה האחרונה. דייני בית הדין נאלצו לפסוק עונשים קשים כנגד קבוצות וכנגד שחקנים - שהורחקו לתקופות ארוכות. בכתבה זו אנו מביאים את האירועים המרכזיים שנידונו בבית הדין, בתקווה שבשבוע הבא לא נצטרך לייחד כתבה מיוחדת לאירועי אלימות. אז רגע לפני שאתם ממשיכים לקרוא וכמה רגעים לפני שאתם מגיעים למגרשים - כשחקנים, בעלי תפקידים והורים, אנו קוראים לכם להיות אחראים למעשיכם ולהתמקד בספורטיביות וברצון הטבעי שלכם להיות בצד המנצח - ולא להגיע למצבים של אלימות. 

נערים ב' - דן 1, במקום לחגוג שער מגיעים לפיצוץ משחק

המשחק בין קבוצות "צו פיוס" של הפועל מרמורק ובית"ר נורדיה, שנערך ביום חמישי שעבר, הופסק במצב של 1:4 לזכות בית"ר נורדיה. הכל התחיל מדין ודברים בין שחקן של הפועל מרמורק, שכבש שער בבעיטת פנדל - ובמקום לחגוג את השער עם חבריו, נכנס לדין ודברים עם השוער הירושלמי - משם הדרך לקטטה בהשתתפות שחקנים והורים הייתה קצרה. טיפשות לשמה של כל המעורבים באירוע האלים. כך נכתב בדו"ח השופט: 
דיווח על תקרית אלימה מצד השחקנים והקהל : "בדקה ה-65 למשחק שחקן מהפועל מרמורק בועט כדור על שחקן יריב מקבוצת נורדיה בכוונה. מיד לאחר מכן שחקן הפועל מרמורק מתנפל ומכה באגרופים ובעיטות בגופו בשחקן של נורדיה. מיד מצטרפים עוד מספר שחקנים למהומה, ולאחר מכאן פורצים הורי השחקנים למגרש (לפחות 10) ומשתתפים בקטטה ומשתמשים באלימות פיזית נגד הילדים ואחד נגד השני. מיד שרקתי לסיום והפסקתי את המשחק".

נעבור לעונשים: שחקן מרמורק, שהוזכר ספציפית בדו"ח - ספג הרחקה משישה משחקים בפועל וארבעה משחקים על תנאי. שני שחקנים נוספים של מרמורק ספגו הרחקות מארבע משחקים בפועל וארבעה משחקים על תנאי.  בית"ר נורדיה והפועל מרמורק ספגו קנס על סך 7,000 שקלים בפועל והפחתת 3 נקודות על תנאי. 

נערים ב' - על: בשם האב

המשחק שבו אירחה בני יהודה ת"א את מכבי חיפה "קצף" פוצץ בסמוך לסיומו, בגלל התלהמות של אב של שחקן בני יהודה, שהורחק בכרטיס אדום ע"י השופט. כך נכתב בדו"ח השופט: 
לאחר שליפת כרטיס אדום לשחקן בני יהודה בדקה ה80 למשחק. התפרץ אביו לכר הדשא. הנ״ל נבלם על ידי אוהדים נוספים ושחקנים והמשחק חודש לשש דקות של תוספת זמן. בדקה השלישית לתוספת הזמן, האב המצויין למעלה זרק בקבוק מים מהיציע על עוזר השופט ואדים, לאחר ששפך עליו את תכולתו. לא נותרה לנו ברירה אלא לעזוב את כר הדשא ולהפסיק את המשחק. אציין שהוגשה תלונה במשטרה בגין תקיפה כלפי האב. אוסיף שקיבלנו גיבוי ותמיכה מלאה מצד קבוצת בני יהודה, הן המאמן והן המנהל המקצועי התנצלו דאגו לשלומנו ונראה כי ידאגו למגר את התופעה ויטפלו במקרה בחומרה". כתוצאה מהמקרה, בני יהודה ת"א ספגה קנס על סך 2,000 שקלים בפועל והפחתת נקודה אחת על תנאי.

נערים ג': איבד את הצפון בדרום

שחקן של קבוצת מ.כ גן יבנה איבד את זה, לאחר שהורחק במשחק מול בני אילת. כך נכתב בדו"ח השופט: "לאחר שהורחק מן המגרש מספר 5 של מ.כ גן יבנה, בדרכו החוצה קילל ואיים: "שופט, יא בן זונה, יא בן שרמוטה, חכה חכה אחרי המשחק". בנוסף לכך, בחדר ההלבשה במחצית דיווח לי עוזר השופט שחר טוקר, כי השחקן בנוסף הרים אבן וניסה לזרוק עליי. 2. במחצית השניה הורחק מאמן מ.כ גן יבנה, בעקבות הערות חוזרות ונשנות על השיפוט במהלך המשחק, כאשר ניגשתי אליו ביקשתי ממנו להרגע ובתגובה אמר: "מה, אתה שופט של ליגת האלופות?". כתוצאה מכך, הורחק המאמן מן שדה המשחק. יש לציין כי המאמן יצא ללא כל בעיה ובתום המשחק הגיע להתנצל בפניי על המאורע". עונשים: שחקן הקבוצה הורחק מעשרה משחקים בפועל, המאמן הורחק ממשחק אחד בפועל.

נערים א' - שפלה: לא בערך - הוא בעט בברך...

כדורגלן של קבוצת נערים א' של הפועל ירושלים הורחק מארבעה משחקים בפועל, בגלל תגובה אלימה להחלטת שיפוט. כך נכתב בדו"ח המשחק: "שרקתי לעבירה לשחקן הפועל ירושלים. אותו שחקן קם ובעט בברך של אותו שחקן שביצע עליו את עבירה קודם, וכך הוא ביצע עבירה ללא כדור ופגיעה בשחקן יריב".

נערים ב' - ארצית דרום: סגירת חשבונות בבית הספר, האמנם?

שחקן של קבוצת נערים ב' של מכבי באר שבע הורחק מארבעה משחקים בפועל, מאחר והורשע בעבירת איום של שופט משחק הדרבי מול מכבי באר שבע. השופט והשחקן לומדים באותו בית ספר. כך נכתב בדו"ח המשחק: "
בדקה ה-63 של המשחק שלפתי לעבר השחקן כרטיס צהוב שני ואדום, מכיוון שזלזל בהחלטתי ומחא עליה בצורה לא מכובדת שדורשת כרטיס צהוב. לאחר שהשחקן ראה את הכרטיס האדום הוא החל לדבר בצורה מאיימת ואף צעק לעברי:"חכה חכה,במקיף" וחזר על זה מס' פעמים. אני והשחקן לומדים באותו בית ספר".

נערים ב' - ארצית צפון: כך לא מתנהגים שכנים

המשחק בין הפועל חיפה למכבי צור שלום הסתיים באקורד לא קל של אלימות. כל נכתב בדו"ח השופט: "
הורחקו שני שחקנים בסיום המשחק. לאחר שריקתי לסיום התחילה קטטה בין השחקנים משתי הקבוצות, שהתחילו להרביץ אחד לשני. התפתח עימות, נכנסו המאמנים וחברי הנהלה להפריד ביניהם. זיהיתי שני שחקנים, שהרביצו אחד לשני וקיבלו כל אחד מהם אדום. שחקן אחד מכל קבוצה  הורחק בכרטיס אדום, בגלל שפגעו אחד בשני. עונשים: כל אחת מהקבוצות ספגה קנס על סך 1,000 שקלים. השחקנים שהורחקו ספגה הרחקה לשלושה משחקים בפועל. מאמן הפועל חיפה זוכה מסעיף התנהגות בלתי הולמת.

נערים ג' - שרון 2: פה גדול וידיים ארוכות

שחקן של קבוצת "צו פיוס" של מ.ס פרדס חנה/כרכור ושחקן של מכבי ברקאי נסחפו לעימות פיזי - שהחל מקללה טיפשית. כך נכתב בדו"ח השופט: "
דקה 67 הורחקו בכרטיס אדום שחקן קבוצת ברקאי  ושחקן קבוצת פרדס חנה כרכור "צו פיוס", לאחר שתקפו אחד השני באגרופים . לציין שהמהומה החלה לאחר ששחקן ברקאי קילל את שחקן פרדס חנה ואמר לו: בן זונה". עונשים: שחקן ברקאי הורחק מחמישה משחקים בפועל, שחקן פרדס חנה/כרכור הורחק מארבעה משחקים בפועל.

ילדים ב' - שרון 2: לדרבי אמוציות משלו

הדרבי של הרצליה בין הפועל הרצליה לקבוצת המשנה של מכבי הרצליה הוביל לעימות אלים, שבעקבותיו הורחק שחקן של מכבי הרצליה - שנקנסה ב-500 שקלים על התנהגות בלתי הולמת. כך נכתב בדו"ח השופט: "
במהלך השליש השלישי, לאחר השער השלישי במשחק, שחקן של מכבי הרצליה  זעם שלא קיבל עבירה לטענתו, מיד קם ובעט בשחקן יריב שהיה עם הכדור בכוונת זדון מוחלטת. לאחר שהודעתי לו שהוא מורחק ושיש עליו לצאת החוצה הוא צעק לעברי: "על מה?!" וזרק לעברי את סרט הקפטן בזלזול וממרחק קרוב - דבר המוריד מאוד מסמכות השופט בסיטואציה שנוצרה".   

הערכת מערכת: התרענו לא אחת, שכאשר מדובר בקבוצות מאותה עיר שמשחקות באותה ליגה ומתאמנות ומשחקות באותם מגרשים - רמת החיכוך עולה. אם יש אפשרות להפריד בין הקבוצות לליגות שונות, מן הראוי לעשות את זה - וברוב המקרים זה מתאפשר.  מדוע ההתאחדות לכדורגל לא הפרידה שיבוצים בין קבוצות ילדים ב' של הפועל הרצליה ומכבי הרצליה 2? הרי הרצליה היא עיר מאוד גמישה מבחינת אפשרויות שיבוץ בליגות השונות. נשגב מבינתנו להבין. אגב, בנוער זה כן קרה, הפועל הוד השרון - שדרומית יותר מהרצליה, שובצה במחוז הצפוני שבו משחקת הפועל הרצליה - בעוד מכבי הרצליה נותרה במחוז הדרומי.  

כדורגל-  רביעי סוער בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל
כשהשמיניות עשו תשיעיות

כשהשמיניות עשו תשיעיות

חדש באתר

יוזמה מבורכת של רמי דרורי – מנהל מחלקת הנוער של הפועל משגב, יצרה ביום שני האחרון טורניר תשיעיות איכותי ומרשים במגרש של מ...

נערים א' – יזרעאל, הצמרת רותחת

נערים א' – יזרעאל, הצמרת רותחת

חדש באתר

בית"ר חיפה זכתה בשבת האחרונה בניצחון 1:2 על הפועל גבעת אולגה – במפגש בין שתי קבוצות שרצו להשוות את מאזן הנקודות שלהן לזה...

דרום וצפון אדום בתל אביב

דרום וצפון אדום בתל אביב

חדש באתר

חמש מקבוצות מחלקת הנוער של הפועל ת"א – ארבעה משלוחת הדרום ואחת משלוחת הצפון, זכו בניצחונות במשחקי הדרבי מול קבוצות משלוש...

טוברוק עושה שמיניות בגדול

טוברוק עושה שמיניות בגדול

חדש באתר

שלוש קבוצות השמיניות של בית"ר טוברוק זכו בניצחונות נאים, במשחקים מול יריבות עיקשות ומוכשרות. רשמים מהמשחקים בכתבה הבאה.

שתפו אותנו
כתבות נוספות
תגובות אחרונות