You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ילדים ג' - ספרדי כפול משלנו

שיתוף כתבה

ילדים ג' - ספרדי כפול משלנו

קבוצות ילדים ג' של מכבי חיפה ומכבי פ"ת משתי השלוחות השתתפו בשבוע שעבר בטורניר איכותי מאוד בספרד. על כך בכתבה הבאה

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

נציגות ישראלית נכבד בטורניר FIT PROMISES, שהתקיים באיזור קוסטה מרזה, על רצועת החוף של קטאלוניה ספרד, טורניר שבו קטגוריות הגילים מתחלקות לU10 שנתון 2009 ול- U12 שנתון 2007(20 קבוצות). מכבי פתח תקווה עם הצוות המקצועי בראשות יונתן שמל, עדי מישאל ורועי גוזלן ומכבי חיפה עם הצוות המקצועיבראשות יורם בסר, חנן תורג'מן וטל קולר, יצגו את ישראל בטורניר כאשר רשמו 2 קבוצות כל אחת לקטגורית גיל U12.

הקבוצות של מכבי פתח תקווה הוגרלו לבתים A ו-C יחד עם קבוצות בכירות כמו מארסיי (צרפת), פרמייר ברצלונה ובדאלונה (ספרד) כאשר הקבוצות של מכבי חיפה הוגרלה לבתים B ו-D יחד עם ג'ירונה, לבאנטה (ספרד) והאקדמיה של PSG (קנדה).
התוצאות הבולטות בשלב הבתים היו הפסד של מכבי פתח תקווה 3-0 למארסיי והתיקו של מכבי חיפה עם ג'ירונה. כל ארבע הקבוצות העפילו לשלב שמינית הגמר משלב הבתים, הקבוצות של מכבי פתח תקווה מהמקומות השני והשלישי בבתים שלהן והקבוצות של מכבי חיפה מהמקומות הראשון והשלישי.

בשלב שמינית הגמר היה לנו מפגש ישראלי בין חיפה A לפתח תקווה B שאותו ניצחה הקבוצה בכחול 3-0 בדרך לרבע הגמר כאשר שתי הקבוצות אחרות של חיפה ופתח תקווה ניצחו את היריבות הספרדיות שלהן גם הן.

שלב רבע הגמר הפגיש שוב את מכבי פתח תקווה עם מארסי במשחק עם הרבה חוסר מזל לכחולים. פתח תקווה הובילה 1-0 אבל מארסיי הפכה את התוצאה ל1-2 בזמן שפתח תקווה החמיצה הזדמנות להשוות עם פנדל שהוחמץ. התוצאה נשמרה עד סוף המשחק וסיימה את דרכה של פתח תקווה A בטורניר.

מכבי פתח תקווה B ניצחה את ג'ירונה החזקה 0-2 בדרך לחצי הגמר ומפגש עם מכבי חיפה B שניצחה 2-4 את סנט וינסנט הספרדית. ההעפלה של שתי הקבוצות סידרה לנו נציגה ישראלית בגמר הטורניר.
בחצי הגמר הראשון באדלונה ניצחה 1-0 את מארסיי ובחצי הגמר הישראלי השני מכבי פתח תקווה ניצחה את מכבי חיפה והעפילה לגמר הטורניר.

בגמר הניסיון והעייפות הכריעו את ההתמודדות והראו שוב ומדוע הכדורגל הספרדי הוא עדיין המוביל בעולם לאחר ששחקני מכבי פתח תקווה הפסידו לבדאלונה המצויינת וסיימו את הטורניר במקום השני והמכובד לאחר שהביאו הרבה כבוד לכדורגל הישראלי.

מילה טובה לצוותים המקצועיים של שני המועדונים על פרגון הדדי והפגנת ספורטיביות על מחוץ למגרש וגם במשחקים בין הקבוצות ולהורים שהגיעו לכל המשחקים, עודדו, תמכו בילדים והפגינו הרבה אהבה ורוח ספורטיבית ביציע.

סגל שחקני מכבי פתח תקווה: יונתן עוז, איליי מורי, שחר לבנת, איתי ברוך, אופיר גולדשטיין, אלון בן סירה, עומר יהונתן, אדם סולובייציק, יואב שני, ליעד וולדנמן, יניב אוסיפו, דביר בן בסט, איתי מאור, איתי בן חמו, איתי ירוחם, עמרי הדדי, עומרי עטיה, ליאור רביבו, יונתן אביב, ליאל עזרי, דניאל קצר, איתי נחמוקה, אורן פריינה ורז קוגמן.

סגל שחקני מכבי חיפה: יובל ליעד, עמית גורביץ', ינון פיינגזכיט, שובל צח, עידו דוד, איתי שוורצמן, יהונתן צאיג, נעם שטייפמן, ניב שני, עידן מריומה, רואי צרור, שליו אזרואל, איתי סולומון, דולב אזוגי, עיליי קינן, חאמד מוענתז, אלון ג'נח, יאם כץ, אדם סואעד, ליאם פרישווסר, עילאי חזן, איתי תורג'מן, מוחמד סואעד וגלן לוין.

סיכום הטורניר של הצוות המקצועי

יונתן שמל, מכבי פתח תקווה: "אין ספק שמדובר בטורניר ברמה גבוהה, התמודדנו עם קבוצות ברמה גבוהה מאוד והילדים הוכיחו שהם יכולים להתמודד ברמות הגבוהות ביותר ואין ספק שהטורניר הזה יתן להם כלים להמשך הדרך. אנחנו כמועדון וכמדיניות רואים ערך חשוב מאוד בקיום הטורנירים האלה כחלק חשוב בהתפתחות המנטאלית והמקצועית של הילדים".

יורם בסר, מכבי חיפה: "מטרת הנסיעה היתה התנסות בינלאומית לשחקנים צעירים כדי שיוכלו לחוות את הטורניר. עמדנו בכל הציפיות והמטרות שהצבנו לעצמנו מבחינת הצלחה מקצועית, התנסות בחו"ל, ולתת לילדים לחוות בפעם הראשונה לטוס לחו"ל ולהיות עצמאיים. שיחקנו מול קבוצות בכל הרמות וידענו להתמודד עם כולן ולהציג את הכישרון שלנו. אנחנו שמחים מבחינת מועדון להשתתף בטורנירים בחו"ל על בסיס קבוע כי ככה נוכל לבנות שחקנים יותר טובים מכיוון שהתרומה המקצועית היא אדירה".
 
ילדים ג' - ספרדי כפול משלנו
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...