You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

יום של הכרעות באצטדיון הלאומי ברמת גן

שיתוף כתבה

יום של הכרעות באצטדיון הלאומי ברמת גן

האצטדיון הלאומי ברמת גן יארח היום את משחקי חצאי גמר גביע המדינה בשנתוני ילדים א' ונערים ב' – ולאחר מכן את משחק גמר אליפות המדינה לנערות. רגע לפני שזה קורה, זרקור על כל אחד מהמשחקים ועל כל אחת מהקבוצות, שיהיו חלק מיום המשחקים הזה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

יום של משחקי חצאי גמר גביע בשנתוני מחלקות הנוער, באצטדיון הלאומי ברמת גן – האצטדיון המאוס והשנוא ביותר על רוב אוהדי הכדורגל הישראלי. לא ברור ולא מובן מה ההיגיון לקיים במגרש עם משטח דשא כה גדול משחקים בהשתתפות קבוצות מחלקות נוער – על אחת כמה וכמה כשהיום צפוי מזג אוויר שרבי, שלא לדבר על המרחק הרב של הקהל מכר הדשא ועל עשרות אלפי הכיסאות הריקים שגורמים לניכור האווירה. נמשיך להתלונן על זה, עד אשר הדבר הזה יחלוף מן העולם.

עכשיו, אחרי שפרקנו את הסוגיה הזו בפעם המי יודע כמה, נעבור למנה העיקרית – משחקי חצאי גמר גביע המדינה. יום המשחקים יחל עם משחקי חצאי הגמר של שנתוני ילדים א', ימשיך עם משחקי חצאי גמר גביע המדינה בשנתון נערים ב' ויסתיים עם משחק גמר אליפות המדינה לשנתוני הנערות. אז רגע לפני שזה מתחיל ותופס תאוצה, כתבה לקראת כל אחד מהמשחקים.

ילדים א': המכבים מהשרון, הפועלים מהמרכז – ומה שביניהם...

משחקי חצאי הגמר בשנתון ילדים א' יפגישו קבוצות, שאינן משחקות באותן ליגות. קבוצת הדרום של הפועל ת"א וקבוצת הצפון של מכבי ת"א ישחקו בשני משחקים מקבילים, אם הן ינצחו במשחקים נקבל בגמר דרבי תל אביבי פיקנטי.

בשעה 10:00 ייפגשו להן הפועל ראשון לציון ומכבי ת"א צפון. ראשון לציון עם המאזן ה-13 בטיבו בליגת מרכז, אך למרות זאת עשתה דרך מרשימה בגביע – כשהצליחה לנצח בשלבים המתקדמים קבוצות בכירות מליגת שרון – דוגמת הפועל כפר סבא והפועל רעננה. מכבי ת"א צפון לה המאזן השלישי בטיבו בליגה עשתה דרך מדהימה, כאשר בחמישה משחקים היא לא ספגה אפילו שער חובה אחד, כשבדרך היא מדיחה קבוצות מליגות בכירות דוגמת הפועל באר שבע ומכבי פ"ת צפון. שחקן המפתח של מכבי ת"א בחלק הקדמי הוא אגם חנון (מס' 9), שכבש 22 שערים בכל המסגרות. שחקן המפתח של הפועל ראשון לציון בחלק הקדמי הוא הראל לוי (מס' 7) – שכבש 6 שערים בכל המסגרות.

בשעה 12:00 הפועל ת"א דרום תפגוש את מכבי חיפה "קצף". התל אביבים עם המאזן השני בטיבו בליגת מרכז יחד עם הפועל באר שבע, למכבי חיפה המאזן הרביעי בטיבו בליגה. התל אביבים עשו דרך מאוד מרשימה בגביע, כשבחמישה משחקים הם לא ספגו ולו שער חובה אחד, כשבדרך הם מדיחים קבוצות מליגות בכירות דוגמת סקציה נס ציונה, מכבי נתניה וברבע הגמר עם ניצחון חוץ מרשים 0:2 על מ.כ נוה יוסף חיפה – לה המאזן הטוב ביותר בליגת שרון. מכבי חיפה "קצף" ניצחה בשלושת השלבים הקודמים קבוצות מליגות בכירות וגם היא נחשבת לקבוצה איכותית וטובה. שחקן המפתח של הפועל ת"א בחלק הקדמי הוא פלג לאווה (מס' 26) – שכבש 11 שערים בכל המסגרות.  שחקן המפתח של מכבי חיפה בחלק הקדמי הוא עדן בן סימון (מס' 7) – שכבש 15 שערים בכל המסגרות.

נערים ב': דרבי תל אביבי למנה עיקרית

במוקד משחקי חצי הגמר של שנתון נערים ב' צפוי לנו משחק דרבי תל אביבי, בין הצהובים של מכבי לאדומים של הפועל, אך קודם לכן מפגש צפוני עם סינדרלה פוטנציאלית.

בשעה 15:00 ייפגשו מכבי אחי נצרת ומכבי צור שלום למפגש של אזור חיוג 04. בעונה שעברה שתי הקבוצות שיחקו במחוז חוף של שנתון נערים ג'. אחי נצרת, שסיימה את העונה במקום החמישי, ניצחה פעמיים בהפרשים לא מועטים את צור שלום – שסיימה עונה שני מקומות מעל המקום האחרון. אחי נצרת מדורגת במקום ה-13 בטבלת ליגת העל וצור שלום במקום הרביעי בטבלת ארצית צפון. שתי הקבוצות למעשה עשו היסטוריה בקנה המידה של המועדונים, שאותן הן מייצגות. מכבי אחי נצרת, שמאז מינויו של עלא סאיג, הצליחה להתאושש בצורה מרשימה אחרי פתיחת עונה רעה, הצליחה לאחרונה לטפס מעל הקו האדום של טבלת ליגת העל – כשבמקביל היא עשתה דרך מדהימה בגביע המדינה, עם ניצחונות על מכבי פ"ת ועירוני נשר מליגת העל וניצחון 1:3 ברבע הגמר במשחק מול אלופת ארצית צפון, הפועל חדרה. מכבי צור שלום תקיים משחק גביע שלישי ב-11 הימים. הקבוצה של קרן כנפו-בכר, שהצליחה לנצח 2:3 בפנדלים במשחק שמינית הגמר החוזר המדובר את א.ס רמת אליהו, ניצחה בשבוע שעבר 1:2 את משחק החו. במסגרת רבע הגמר בשבוע שעבר מול בני סכנין – נועלת טבלת ליגת העל. שחקן המפתח של אחי נצרת בחלק הקדמי בהיעדרו של כארם ג'רייס המורחק הוא מוחמד סלימאני – שכבש 8 שערים בכל המסגרות. בצור שלום שחקן המפתח בחלק הקדמי הוא רז זרבילאלוב (מספר 10) – שכבש 21 שערים בכל המסגרות. מכבי אחי נצרת עשויה לזקוק ליתרון תחרותי, שכן לאורך העונה היא מארחת משחקים באצטדיון רחב הידיים בעילוט, בעוד שמכבי צור שלום מארחת את משחקיה במגרשה הידוע כצר מידות. יהיה מעניין לראות כיצד צור שלום תתמודד עם האתגר הזה.

בשעה 17:30 נקבל את המנה העיקרית של משחקי חצי הגמר – דרבי  תל אביבי בין הפועל למכבי. הצהובים של ערן ססי מדורגים במקום השני בטבלת ליגת העל ומרוחקים 2 מהפסגה, האדומים של דן רומן מדורגים במקום השישי ומרוחקים 7 נקודות ממכבי ת"א. בשתי הקבוצות לא מעט שחקני נבחרת. בשבת הקרובה שתי הקבוצות ייפגשו למשחק ליגה שתארח הפועל ת"א, זאת לאחר שבסיבוב הראשון לא הובקעו שערים במשחק שאירחה מכבי. הפועל  מכבי מגיעה למשחק אחרי 4 ניצחונות ליגה ותוצאת תיקו אחת, במהלכם ספגה שער חובה אחד. הפועל ניצחה בשלבים המוקדמים קבוצות מצמרת ארצית צפון – עירוני קרית שמונה ומכבי חיפה/נהלל, בשלב רבע הגמר הביסה בשבוע שעבר בביתה 0:5 את הפועל באר שבע מליגת העל – שזכתה בעונה שעברה בגביע של שנתון נערים ג'. שחקן המפתח של האדומים בחלק הקדמי הוא בן הדדי – שכבש 7 שערי ליגה ו-3 שערים במשחקי הגביע מכבי הדיחה 4 קבוצות מליגת העל בדרכה לגמר, בשלב מוקדם היא ניצחה 3:4 את מ.ס אשדוד – מוליכת הטבלה, בשבוע שעבר ניצחה 2:3 במשחק רבע גמר מרתק את בית"ר טוברוק. שחקן המפתח של מכבי ת"א בחלק הקדמי הוא אנר אושמנדי – שכבש 8 שערים בליגה ושער אחד במשחקי הגביע, ומגלה יכולת משודרגת בסיבוב השני.

נערות: הקרב על הצלחת

המשחק האחרון ביום המשחקים האינטנסיבי הזה הוא משחק גמר אליפות המדינה לנערות, בין מ.ס קרית גת – אלופת הדרום לבנות עמק חפר – אלופת הצפון. משחק בין שתי קבוצות מצוינות עם ייצוג בנבחרת. קרית גת, שהודחה ע"י הפועל קטמון במשחק חצי גמר גביע המדינה, ניצחה בשבוע שעבר 0:2 במשחק המכריע על אליפות הליגה את אס"א ת"א – שחלקה עמה את הפסגה. שחקנית המפתח שלה בחלק הקדמי היא רעות רווחה -  שמשחקת במקביל גם בקבוצת הנשים וכבשה 24 שערים בכל המסגרות. בנות עמק חפר זכתה באליפות המחוז הצפוני עם יתרון 6 נקודות על פני מכבי כישרונות חדרה. שחקנית המפתח שלה בחלק הקדמי היא עופרי מרגלית, שמשחקת גם בקבוצת הנשים וכבשה בכל המסגרות 41 שערים.

יום של הכרעות באצטדיון הלאומי ברמת גן
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...