You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

זינוק בעליה - מ, כ קרית טבעון, נוער - צפון

שיתוף כתבה

זינוק בעליה - מ, כ קרית טבעון, נוער - צפון

הקבוצה של אוהד זייד הגיע לקו הסיום של העונה, כשהיא מדורגת במקום הראשון בטבלה - ועשתה היסטוריה בדמות העפלה לליגה הארצית.

מאת: אורי שמיר - עורך האתר
צילום: חמודי כיאל - עמוד הפייסבוק "פוטו גול"

פינת "זינוק בעליה" - פינת הפרגון שלנו לקבוצות שעלו לליגה בכירה יותר, שמחה להפנות היום זרקור לקבוצת הנוער של מ.כ קרית טבעון "צו פיוס", שהגיעה לקו הסיום של העונה, כשהיא מדורגת במקום הראשון בטבלת הצפון, כשהיא מקדימה בנקודה אחת את מכבי ג'דיידה-מכר, כל זאת כשנותרו חמישה מחזורים לתום העונה - ושתי הקבוצות היו אמורות להיפגש במחזור האחרון של העונה בג'דיידה.


קבוצת הנוער של מ.כ קרית טבעון שייכת למחלקת נוער, הפועלת תחת הנהלת המתנ"ס המקומי. הקבוצה הוקמה בעונה שעברה, עם בסיס של שחקנים שרצים שנים רבות יחד עם המאמן אוהד זייד. לאחר שבעונה שעברה התבססה על סגל צעיר, שעלה מקבוצת נערים א', בעונה שאותה היא סיימה במקום החמישי המכובד של מחוז צפון, קרית טבעון הגיעה לעונה הזו נחושה לעשות קפיצת מדרגה. הקבוצה פתחה את העונה בסערה, עם תשעה ניצחונות רצופים, שלאחריהם הגיעו שני המשחקים היחידים שבהם היא איבדה נקודות: משחק שוויון 2:2 דרמטי מול מכבי ג'דיידה-מכר - שחזרה פעמיים מפיגור וכבשה שער שוויון דרמטי בדקה ה-90. לאחר מכן, נחלה קרית טבעון הפסד 3:1 במשחק החוץ מול איחוד בני שפרעם. בחמשת המשחקים שלאחר מכן, טבעון ניצחה את כולם וסיימה את המאזן היחסי של המשחקים הללו עם שער חובה אחד ו-30 שערי זכות. טבעון סיימה עונה עם כמות ההבקעות הגבוהה בליגה - 83 במספר, שעל 27 מהם חתום מוחמד סעדה - מלך שערי הליגה, השחקן היחיד בקבוצה שהבקיע סך דו ספרתי של שערים. הקבוצה ספגה 18 שערים - שזהו מאזן הספיגה השני בליגה.

מכאן נעבור לראיון שערכנו עם מאמן הקבוצה, אוהד זייד, שמשתף בתהליכים שעברה הקבוצה לאורך השנים, בסיכום העונה שלו ובמטרות לעתיד.


אוהד, ברכות על העליה. האם עליית ליגה הייתה מטרה מוצהרת מבחינתכם מתחילת העונה או שזו מטרה שנוצרה במהלך העונה?

"אבירם גוילי (מנהל מחלקת הנוער) ואני משתפים פעולה מזה עשור, כאשר אחת ממטרות העל שלנו הייתה להגיע לבניית קבוצת נוער. בשנה שעברה זכינו לרגע המיוחל ובנינו קבוצה לגיטימית לליגה משחקנים שגדלו במחלקה, לכן השנה לאחר צבירת הניסיון בליגה הזו ובעיקר בזכות חומר השחקנים הנפלא שהתחלנו אתו את העונה הנוכחית עליית הליגה ללא ספק הייתה המטרה העיקרית ששמנו לעצמו מול העיניים".


מה עשה את ההבדל ביניכם לבין היריבות?

"מה שעשה את ההבדל לדעתי השנה בין שאר הקבוצות אלו שני דברים עיקריים: האחד השילוב בין המרקם המקצועי למרקם החברתי המצוין שהיה לנו, מתחילת העונה חווינו אווירה נהדרת בחדר הלבשה ובאימונים ,מה שהשליך בסופו של דבר גם ליכולת והתוצאות במשחקים. הדבר השני הלא פחות חשוב זו היכולת המנטלית של הקבוצה להופיע בכל משחק באותה גישה מחויבת ורצינית, והכי חשוב אחדות לא משנה נגד איזו יריבה שיחקו ולא משנה איפה נערך המשחק".


ממה אתה מרוצה בעונה הזו וממה פחות?

"העונה השחקנים עשו הישג גדול ביותר, בכך שזכו באליפות ובעליית הליגה ללא מגרש ביתי מתחילת העונה. כל משחק שהיה לנו בליגה הזו היה משחק חוץ מול קבוצות מאוד ביתיות וזה דבר שמעצים את ההישג הזה עוד יותר. משהו פחות טוב מהעונה היה להגיע למשחקים כשלרשותנו רק שוער אחד בסגל, על אף שהשוער שלנו הוציא מעצמו יכולת מצוינת בתוך המצב אליו נקלענו וקידם את עצמו ואותנו בכך. כל מאמן מעדיף להגיע למשחקים כאשר יש לו אלטרנטיבה לכל תפקיד בהתאם להתפתחות המשחק, אבל תודה לאל - הכל הסתדר לטובה".

הגעתם לקו הסיום עם נקודה יתרון על ג'דיידה-מכר, שאצלה הייתם אמורים להתארח במחזור האחרון. אם הליגה לא הייתה מופסקת, האם הייתם עולים ליגה לדעתך?

"גם אם העונה הייתה מסתיימת כמתוכנן ההינו נשארים באותו המקום ועולים ליגה, בזכות הסיבה הפשוטה שהקבוצה הזו חזקה כל כך מנטלית והשילוב של החוסן המנטלי ואיכות השחקנים שלנו לא היו מאפשרים תוצאה אחרת מלבד עליית ליגה. האמנו לאורך כל הדרך שנצליח לעמוד באתגר, ועל אף שהיו לנו יריבות טובות וראויות. אנו חשים ברוך ה' שהעבודה הקשה והאמונה השתלמה לנו ופחות עוסקים בהשערות".

 

בעונה הבאה אתם בליגה ארצית. בהתחשב בעובדה שאין לכם עתודה שעולה מנערים א' ואתם מועדון קהילתי ללא קבוצת בוגרים - דבר שעלול להקשות על הבאת שחקנים, איך אתה רואה אתכם נערכים להשתלבות בליגה?

 

"כמובן שליגה ארצית זה עולם אחר מכל הבחינות. אנחנו נדע לבנות קבוצה חזקה שתתמודד בכבוד גם בליגה הזו. הקבוצה תבנה סביב 2 חריגי גיל (2001) שיהיו לנו וסביב שחקנים משנתון 2002 שלא מתגייסים או שמתגייסים בשלב מאוחר ויוכלו לתרום לנו, כמו כן יש לנו קבוצת נערים ב' מצוינת שמתוכה שני שחקנים שנתון 2003 יעלו אוטומטית לנוער ועוד 2-3 שחקנים שנתון 2004 ישתלבו גם באימונים ובאופן קבוע במשחקים. כמובן שנצטרך חוץ מזה לעשות עבודת שטח בקיץ ולגייס 3-4 שחקנים שנתון 2003 מאזור ואני בטוח שנצליח לעשות זאת".

 

TOP PLAYER - אימונים ברמה אירופאית בחיפה

מעוניין להתאמן בסטנדרטים הגבוהים ביותר עם עזרי אימון טכנולוגים שניתן למצוא רק באקדמיות מובילות באירופה? מעוניין לעשות את זה בהדרכתם של מאמנים מובילים עם רזומה אימון נכבד דוגמת ברוך סער, אלדד שביט, איימן חלאילה משה שושן ושחר פוני? ב פרויקט TOP PLAYER יצא לדרך באופן רשמי, במגרש סינטטי איכותי ברמות הגבוהות ביותר הסמוך לקאנטרי "הולמס פלייס" ואצטדיון האתלטיקה בשכונת נווה שאנן בחיפה. הפרויקט מציע אימונים אישיים ואימונים בקבוצות קטנות. להתרשמות ראשונית הקליקו כאןותוכלו להתרשם מוידאו מאימונים במתחם. 

לפרטים נוספים: ברוך סער - 050-9242414 , שחר פוני - 052-4893444 , משה שושן - 052-5575741 ,  אלדד שביט -   050-5792333. 

זינוק בעליה - מ, כ קרית טבעון, נוער - צפון
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...