You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הרפורמה שתשנה את הכדורגל הישראלי החל מהעונה הבאה

שיתוף כתבה

הרפורמה שתשנה את הכדורגל הישראלי החל מהעונה הבאה

רפורמת ענק תיכנס לתוקפה בעונה הבאה בליגות הצעירות. עיקרי התוכנית: בכל שנתוני ה-11 יוצבו צוותי שיפוט מלאים, המורשעים בעבירות זיוף יועברו להמשך טיפול במישור הפלילי – בשל חשד לעבירת התחזות ושידול לביצוע עבירה. בתוכנית קיימת התייחסות גם לסוגיות הקשורות במאמנים, רישום ושיבוץ קבוצות והערכה למועדונים שיעשו שיפור בפרמטרים הקשורים למקצועיות וחינוך. התוכנית המפורטת בכתבה הבאה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר

תוכנית ענק לשיפור פני הכדורגל הישראלי קורמת עור וגידים ותצא לביצוע כבר בתחילת העונה הבאה. ועדות משותפות של גורמים מרכזיים בכדורגל הישראלי ובספורט הישראלי הצליחו לגבש תוכנית מפורטת, שזוכה לתמיכה כספית גדולה ממשרד התרבות והספורט ומהטוטו – שיעזרו בתקצוב התוכנית – שתשנה בצורה משמעותית את הכדורגל הישראלי. עיקרי התוכנית נחשפים כאן לראשונה.

*. צוותי שיפוט מלאים במגרשים – במהלך הקיץ הקרוב ייפתחו במקביל עשרות קורסים מקיפים לשופטים, מאות שופטים יגדילו את כוח האדם העומד לרשות הכדורגל הישראלי. הדבר יוכל להסתייע, מאחר ושכר השופטים יועלה בעשרות אחוזים וגם שיפור בתנאים הסוציאליים יהיה חלק מהחבילה. כל המשחקים בשנתוני ה-11 ינוהלו עם צוות שיפוט מלא – הכולל שופט ושני קוונים. מנהל מקצועי במועדון בכיר הגיב לדברים: "אם רוצים כאן דור עתיד איכותי, זה מתחיל מהשקעה בצעירים. לא יכול להיות, שילדים שלומדים את רזי וחוקי המשחק, לא ילמדו כהלכה את חוקי המשחק, בגלל שהרבה משחקים מנוהלים ע"י שופט אחד – שלעיתים מגיע עייף למגרש אחרי ששפט כבר משחק באותו יום. לא ייתכן ששופטים יעמדו על קו האמצע וינהלו משם משחקים ללא קוונים – בגלל שהם צריכים לשמור כוחות למשחק נוסף או משחקים נוספים, שהם צריכים לנהל באותו יום".

*. זייפנים למשטרה – תופעה מאוד מכוערת ופסולה בכדורגל הישראלי היא תופעת שיתוף לא חוקי של שחקנים, שעולים עם זהות בדויה לשחק. מעבר לעובדה ששחקנים כאלה אינם מוכרים ע"י הביטוח במקרים של פציעה, התחזות לאדם אחר זוהי עבירה פלילית שדינה יכול להסתכם גם בעונש מאסר. במקרים שבהם יוכח, ששחקנים התחזו לשחקנים אחרים, הנושא יועבר לחקירת משטרה. חשוב לקחת בחשבון, ששידול לביצוע עבירה זו עבירה לא פחות חמורה בהיבט הפלילי. חשוב לציין, שמאמן ומנהל קבוצה, שקבוצתם תורשע בשיתוף שחקן "מזויף", יורחקו לצמיתות מעיסוק כבעלי תפקידים בכל ענף פעילות ספורטיבית במדינת ישראל. המטרה היא לגדוע את האומץ של בעלי תפקידים לנקוט באקט הפסול הזה.

*. הקמת ליגות אלטרנטיביות – מאחר ובשנים האחרונות קיימות תופעות פגומות של רישום מאסיבי של קבוצות שניות – שלא באמת מתאימות לרמה של הליגות של ההתאחדות לכדורגל וקיימות רק למטרות כספיות, מאחר שקיימת תופעה רעה שבה קבוצות רבות בכל השנתונים מתפרקות רגע לפני תחילת העונה או מספר מחזורים לאחר תחילת העונה, יוקמו ליגות קט רגל שביעיות – שלא יהיו חלק מליגות ההתאחדות לכדורגל ויאוגדו ע"י ארגונים דוגמת "שער שוויון" ו"מדינת הכדורגל", במטרה לדלל את העומסים במגרשי האימונים והמשחקים ובמטרה לתת ליותר ילדים ובני נוער מסגרת שמתאימה להם לשחק וליהנות.

*. הקפדה על רמת המשטחים – מגרשים רעועים, שמשטח הדשא שלהם יסכן את בריאות השחקנים, ייפסלו באופן מיידי לפעילות. מועדונים יחוייבו בהשקעה מקיפה יותר ברמת משטחי הדשא.

*. רפורמה בשיבוצי הליגות - שיבוץ קבוצות לליגות בכירות ע"פ שקלול של רמת ההשקעה הכספית והמקצועית במחלקת הנוער ורמת האיכות של הקבוצות.

*. ביטול אי חובת קיום משחקי השלמה בשנתוני השמיניות והילדים – על מנת למנוע מצב שבו קבוצות משחקות פחות משחקים במהלך עונה, בגלל מצב של ביטול משחקים בשל מזג אוויר או מצב ביטחוני, קבוצות יחויבו בהשלמת משחקים בכל השנתונים. ייבנו ליגות בנות 10 קבוצות כ"א, שישוחקו בהן 27 מחזורי ליגה, על מנת שיהיו שבתות פנויות בשלהי העונה כדי להשלים משחקים.

*. תוכנית מנטורים למאמנים – מאמני כדורגל צעירים יוכלו לזכות ללא תשלום לחניכה מצד מאמנים ותיקים, שאינם פעילים כיום – ובעבר אימנו בהצלחה קבוצות בוגרים ומחלקות נוער, וזאת במטרה להעלות את רמת המאמנים.

*. תיעוד אינטרקציה בין בעלי תפקידים לשופטים – קבוצות יחויבו להציב מצלמה בסמוך לספסל הקבוצה, על מנת לתעד את הלך הרוח באזור הספסל במהלך משחקים. בעלי תפקידים שיפנו לשופטים אחרי משחקים יצטרכו לדאוג לתעד את הפניה. כל זאת, על מנת שבמקרים של מחלוקות בגרסאות בעת העמדה לדין בבית הדין של ההתאחדות, תהיה לדיינים תמונה רחבה לשיפוט.

*. נקודות זכות בדו"חות שיפוט – שופט יהיה מחויב בעת מילוי דו"ח לציין לטובה דברים שתרמו לאווירה טובה במשחקים בפרמטרים שונים הקשורים ברמת אירוח ורמת הספורטיביות במשחק. כל קבוצה תוכל לזכות בנקודות זכות, שיוכנסו לטבלה עם ניקוד מצטבר, שתפורסם בעמודי הליגות השונות באתר ההתאחדות לכדורגל. בכל שליש עונה תזכה קבוצה אחרת, שהצטיינה בפרמטרים הללו באותו שליש, לכתבת הצדעה באתר ההתאחדות לכדורגל ולגביע הוקרה מיוחד מטעם ההתאחדות.

*. שדרוג רמת היציעים – כל מגרש שירצה לארח משחקים במחלקות הנוער יהיה מחויב להציג יציע מרכזי עם כ-200 מקומות ישיבה לפחות ועם אפשרות סבירה לצפייה במשחק ולא דרך גדרות גבוהות, זאת במטרה למנוע מהורי שחקנים להיות דבוקים לגדרות במהלך משחקים. בנוסף, במגרשים יידרשו להציב תאי שירותים כימיים ונקיים לטובת הצופים במשחקים.


ברור לכם שכל הכתוב כאן הוא מתיחה של אחד באפריל, כן? אבל תארו לעצמכם איך ייראה הכדורגל שלנו, אם הסעיפים שכתובים כאן ייושמו במציאות? נכון שזה ייראה הרבה יותר טוב? לטיפולכם, אני ההתאחדות לכדורגל.

הרפורמה שתשנה את הכדורגל הישראלי החל מהעונה הבאה
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...