You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הכר את השחקן, שקד רחמים, עירוני טבריה - נוער

שיתוף כתבה

הכר את השחקן, שקד רחמים, עירוני טבריה - נוער

אחרי שתי עונות שבהן מיעט לשחק מסיבות שונות, שקד רחמים - הנציג של קרית שמונה במרכז ההגנה של קבוצת הנוער של עירוני טבריה מהליגה הלאומית, הופך למנהיג ההגנה של הקבוצה מהכנרת. שמחים לארח אותו בפינת "ספורטאי החודש".

מאת: אתר גליל עולה
צילום: עודד חסין - צילום אירועי ספורט

קבוצת הנוער של עירוני טבריה - שפתחה זה מכבר עונה שניה בליגה הלאומית, משמשת לאורך השנים האחרונות ובמיוחד בשתי העונות האחרונות כקבוצה שקולטת שחקנים שנפלטים מעירוני קרית שמונה. אחרי שבחודש שעבר אירחנו בפינת "ספורטאי השבוע" את המגן רביד אלוק, היום אנו שמחים לארח בפינת "ספורטאי החודש" את הבלם שקד רחמים- בן 18.5 מקרית שמונה, שבעונה הזו הפך לשחקן המרכזי של קבוצת הנוער מעיר הכנרת, שאמנם מדורגת מתחת לקו האדום, אך בסך הכל עושה רושם של קבוצה שתוכל לעמוד במשימת ההישארות בליגה.

שקד רחמים החל את דרכו בקבוצת טרום א' של עירוני קרית שמונה ואז מצא את עצמו בהפסקה גדולה מכדורגל, עד אשר חזר בגיל נערים ב' לפעילות מבצעית במדי הפועל אסי גלבוע. בעונה שלאחר מכן, התקשה למצוא את מקומו בקבוצת נערים א' של עירוני קרית שמונה בליגת העל - ואילו בעונה שעברה, שהייתה עונת הבכורה שלו בקבוצת הנוער של טבריה, מיעט לשחק בגלל פציעה. למרות המרחק הגאוגרפי מקרית שמונה לטבריה ולמרות שהוא משתדל לשלב שמירת שבת עם כדורגל, שקד רחמים לא מוותר על הכדורגל. לנו יש את כל הסיבות להעניק לו את תואר "ספורטאי החודש". מכאן נעבור לראיון שקיימנו עמו.

 

 

 

תופס מנהיגות. שקד רחמים במדי עירוני טבריה

תופס מנהיגות. שקד רחמים במדי עירוני טבריה

 


שקד, אחרי שבעונה שעברה כמעט ולא שיחקת, הפכת לשחקן מרכזי בטבריה. איך זה בעצם קרה?

"בעונה הקודמת פתחתי את העונה על הצד הטוב ביותר מבחינה מקצועית , שיחקתי 5 משחקים בהרכב והצגנו כדורגל יפה עם המאמן איתן פחימה. לאחר המשחק נגד הפועל חיפה היה אימון שחרור עם משחקוני שחרור, במהלך האימון נחתתי על הרגל לא טוב ושברתי את הקרסול הימני. דווקא כשהתחלתי לצבור מומנטום חיובי זה נקטע. אחרי 5 חודשים חזרתי לפעילות, זה היה לקראת סוף עונה והקבוצה הייתה במאבקי תחתית ושחקנים שמשחקים בתפקיד שלי קיבלו עדיפות. כך נגמרה לה העונה בתחושת פספוס רצינית. למזלי, משפחתי וחברים מהקבוצה וחברים מהימים בקרית שמונה כמו רון פרץ, טל ויגדורוביץ' ורביד אלוק, היו לצידי כל הזמן וחיזקו ותמכו - ואני מודה להם על כך. עבדתי קשה בקיץ הזה במכון כושר וקרעתי את עצמי באימונים - כדי להגיע מוכן לעונה הזו. פתחנו את האימונים בטבריה, הגעתי לאימונים בתודעה שהעונה זאת העונה שלי - שבה אני אמור לפרוץ קדימה. הגעתי לאימון הראשון והכרתי מאמן חדש , אדיר לוי. פתחנו את העונה באימונים קשים מאוד עם מאמן הכושר תומר חזות , גיבשנו קבוצה מלוכדת עם החדר הלבשה הכי בריא בליגה לדעתי. האימונים היו קשים אבל האווירה הייתה מדהימה , אדיר המאמן שימש לאבא לכל שחקן בקבוצה , מאמן מדהים אין לי ספק בכך. לצערי, הוא נפרד מהקבוצה בשבוע שעבר, אני מאחל לו הצלחה גדולה בהמשך. אני שמח שאיתן פחימה חזר אלינו, יש לי הערכה גדולה אליו ואני בטוח שהוא יוביל אותנו לעונה טובה".

 

 

כבן קרית שמונה וכאוהד של הקבוצה, ניסית לחזור לקבוצת האם שלך?

 

"כשחזרתי בשנתון נערים א' מיעטתי לשחק, למרות שלדעתי הגיע לי יותר קרדיט. התאכזבתי וחיפשתי דרך חדשה, בתקווה שאוכל לחזור לקבוצת הנוער של קרית שמונה. ההכנה לעונה הזו החלה במבחנים בעירוני קריית שמונה , הגעתי ל-3 אימונים והיה במהלך כל סוף אימון 40 דקות של משחק , שבהם כמעט ולא שותפתי. הבנתי את המסר - נפגעתי, הרגשתי שעוד לפני שראו אותי - כבר קיבלו החלטה לגבי. גדלתי כילד כאוהד של הקבוצה, המקום שימש לי כבית ורק שחקני בית כמוני שמסתובבים בחוץ ומחפשים את ההצלחה שלהם בכדורגל יבינו אותי".

 

 

 

 

הביא את עירוני קרית שמונה לקאמפ נואו. שקד רחמים בביקור במשכנה של ברצלונה לפני 7 שנים

הביא את עירוני קרית שמונה לקאמפ נואו. שקד רחמים בביקור במשכנה של ברצלונה לפני 7 שנים

 

 

 

מה מצאת בטבריה?

"בית חם מאוד. כל שחקן פה פותח את הבית שלו לכולם - לא משנה מי אתה או מה אתה. הנסיעות קשות, לרוב אני נוסע באוטובוס עם חבריי הטובים רביד אלוק מקרית שמונה, מעיין אורון מכפר בלום, אביב חטואל מחצור ואורי ברנזון מצפת. לפעמים אנחנו מגיעים ברכב,,י יאמר לזכות ההנהלה החדשה שהם ממנים לנו את הנסיעות והם ראוים להערכה על כך.. המקום פה מלא באנשים מדהימים. יש לי גם צורך עז לומר מעל במה זו לבניה ממקה ולשלומית אמו תודה גדולה על הארחה בכל שבת שאנו משחקים בבית".


ואיך הכדורגל מסתדר עם שמירת השבת?

"המסורת תמיד הייתה אצלי בעדיפות ראשונה. יום שישי חובה ללכת עם סבא שלי לבית הכנסת, לעשות קידוש ולשיר שירי שבת. אני לא מחליף את זה בשום הון שבעולם. העונה אני יותר משתדל לשמור שבת, כתוצאה מכך אני מרבה לעשות שבתות לייד המגרש שאני לא אחלל אותה. נסעתי כבר עם חבריי, רביד אלוק, בניה ממקה ויוסף כהן להתארח אצל אנשים טובים לפני משחקי חוץ".


מי הגורם הכי דומיננטי בחיבור שלך עם הכדורגל? 

"אבא שלי לימד אותי מגיל קטן לאהוב את הכדורגל הוא מלווה אותי לכל מגרש , יודע לתת בראש שצריך וגם יודע לתת מחמאות , הוא דורש ממני להתמיד באימונים ולשמור על תזונה בריאה, הוא מקפיד על כך שבכל אימון אתן מאה אחוז . אני מודה לו כל יום כל הדאגה הזאת".


מי השחקנים שמהם אתה שואב השראה?

"בארץ זה שיר צדק - שהגיע כביכול מהפריפריה והצליח לתפוס מקום קבוע בהרכב בקריית שמונה, באותה עונה שהיא זכתה באליפות היסטורית. בעולם זה קרלוס פויול - הבלם הכי טוב בהיסטוריה של המשחק. מנהיג אמיתי ולוחם גדול".


מה הציפיות שלך מעצמך ומהקבוצה להמשך העונה?

"להמשיך לתת כל משחק 100% מעצמי ולשמור על השער נקי , מהקבוצה הציפיות הן, שכולם יהיו מחויבים לסמל של המועדון , בכל משחק לבוא על מנת לקחת 3 נקודות ולשחק כדורגל יפה ושנהיה מגובשים לאורך כל העונה".


מה שאיפת העל שלך? 

" להיות שחקן בוגרים בליגת העל".

 

 

 

מקווה לפרוץ דרך קבוצת הנוער של עירוני טבריה. שקד רחמים

מקווה לפרוץ דרך קבוצת הנוער של עירוני טבריה. שקד רחמים

הכר את השחקן, שקד רחמים, עירוני טבריה - נוער
לסגור את העונה, זאת לא אופציה

לסגור את העונה, זאת לא אופציה

חדש באתר

עידן וייצמן בעוד פוסט נוקב, והפעם - על ראשי מועדונים ומחלקות נוער, שמעלים כאופציה לסגור את העונה כבר עכשיו.

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

לחשב מסלול מחדש בבניית הליגות

חדש באתר

במצב הקורונה אין מנוס מבניה מחודשת של חלק מליגות הנוער והנערים. כמו כן, הקפאת ירידות ועולות מתבקשת במצב הנוכחי.

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

אנחנו לא פחות בוגרים מהבוגרים

חדש באתר

משה סבן, כדורגלן קבוצת הנוער של הפועל ת"א, במסר חשוב למקבלי ההחלטות נוכח הפסקת פעילות האימונים במחלקות הנוער.

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

גרוטו, אל תהיה גיבור על חלשים

חדש באתר

אנו מוצאים לנכון לשתף פוסט שפרסם הכדורגלן עידן וייצמן בנוגע להחלטה על ביטול פעילות האימונים במחלקות הנוער והבוגרים.

שוב פעם עוצרים את הגלגל

שוב פעם עוצרים את הגלגל

חדש באתר

בעקבות החלטת משרד הבריאות תופסק לאלתר פעילות האימונים והמשחקים בגזרת מחלקות הנוער, עד להודעה חדשה.