You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הכר את השחקן - עידו אלמישלי, 2004 - מכבי חיפה קצף

שיתוף כתבה

הכר את השחקן - עידו אלמישלי, 2004 - מכבי חיפה קצף

הכדורגלן עידו אלמישלי סיים עונה מוצלחת כמלך שערי קבוצת נערים ג' של מכבי חיפה. בשבוע שעבר חתם על חוזה לשלוש עונות במועדון מהכרמל. שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי החודש".

מאת: אתר גליל עולה

עידו אלמישלי, הכדורגלן המוכשר מקיבוץ דפנה, שהצטרף לפני קצת פחות משנתיים וחצי לשלוחת "קצף" במחלקת הנוער של מכבי חיפה – השלוחה הבכירה של קבוצות הליגה של המועדון מהכרמל, הפך תוך זמן קצר לשחקן התקפה מוכשר ומשפיע כמגוון תפקידים: כשחקן כנף, חלוץ וקשר מתחת לחלוצים. 
את העונה הזו, תחת הדרכתו של המאמן אמיר סופר, סיים אלמישלי כמלך שערי קבוצתו וכסגן מלך שערי ליגת מרכז, שהיא הליגה האיכותית ביותר של השנתון – בה סיימה קבוצתו כמקום הרביעי בטבלה, וכמלך השערים של קבוצתו עם 32 שערי ליגה ועוד 7 שערים בגביע המדינה, להם ניתן להוסיף כמות דו ספרתית של בישולי שערים – כשהדובדבן שבקצפת הגיע במחזור האחרון של העונה הזו, כשנכנס בדקה ה-55 לשחק כמחליף במדי קבוצת נערים ב' (קבוצה של בוגרים מגילו בשנתון אחד) של במשחק סיום העונה של ליגת העל - משחק החוץ מול עירוני נשר, כשתוצאת המשחק הייתה שוויון 0:0. אלמישלי הוסיף לקבוצתו רוח גבית, כשבפחות מחצי שעה של הזמן שנותר עד לסיום המשחק – הספיק אלמישלי לכבוש שני שערים ולבשל שניים נוספים – שסללו את דרכה של קבוצתו לניצחון 0:4 על עירוני נשר – שכתוצאה מכך נאלצה להיאבק על מקומה בליגת העל במשחקי מבחן על ההישארות בליגה. נוסף על כך, אלמישלי מסיים את העונה הזו כמלך שערי המועדון, מקרב קבוצות ילדים א' ומעלה משתי השלוחות של המועדון ועד לקבוצת הבוגרים.

עידו אלמישלי התחיל את דרכו ככדורגלן בבית הספר לכדורגל של עירוני קרית שמונה ומשם הדרך לקבוצות הליגה הייתה קצרה. הכישרון הגדול שהפגין אלמישלי גרם בשלב מוקדם מאוד להעלות אותו לשחק עם קבוצת שנתון 2003 – בה משחקים שחקנים הבוגרים ממנו בשנתון אחד. מהר מאוד אלמישלי הפך לשחקן ההתקפה הדומיננטי ביותר של הקבוצה. לפני כשלוש שנים, כשקבוצת שנתון 2003 הצליחה תחת הדרכתו של אבי נגאוקר להשתלב בליגת השרון האיכותית של שנתון ילדים א' – ליגה שבה שיחקו קבוצות מהמועדונים הבכירים בארץ – דוגמת מכבי פ"ת, מכבי ת"א, מכבי חיפה, מכבי נתניה ובית"ר טוברוק, כישרונו של אלמישלי נחשף לסקאוטים של המועדונים הבכירים והוא זכה לפניות מצד מכבי חיפה, מכבי ת"א ומכבי פ"ת, שרצו לצרף אותו לשורותיהם. עידו אלמישלי ואביו משה – שלאורך שנים שיחק ככדורסלן בקבוצות צפוניות רבות, בחרו במחלקת הנוער של מכבי חיפה – במידה רבה בשל העניין הגאוגרפי, מאחר ועידו העדיף שלא לעבור להתגורר בפנימייה.

עידו אלמישלי עבר למכבי חיפה באמצע עונת 2016/2017 ומצא את את עצמו בקבוצת הגיל שלו, שאז שיחקה במחוז מרכז של שנתון ילדים ב'. אביו משה נרתם לעניין וכמעט מדי יום בשנתיים וחצי האחרונות הסיע אותו לאימונים בחיפה והחזיר אותו לביתם בקיבוץ דפנה, כשבהרבה סופי שבוע עידו אלמישלי התארח אצל חברים מהקבוצה ובני משפחה לפני משחקים בשבתות – שאליהם הקפיד האב להגיע ולראות בקרוב, לעיתים מלווה גם באם ענבל ובאחים של עידו. למרות המאמץ הכספי הרב שכרוך בעניין ולמרות הזמן הרב שהעניין דרש מעידו אלמישלי ואביו, הם לא ויתרו לרגע, לא חיפשו לחזור לאזור הנוחות בקרית שמונה – ובשבוע שעבר נחתם חוזה לשלוש עונות נוספות בין מכבי חיפה לעידו אלמישלי – שעתיד להתחיל את האימונים לעונה הבאה עם קבוצת נערים א'. עידו אלמישלי זכה להתעניינות ממועדונים רבים, אך כמי שנקשר למקום ומוקיר את היחס החם שלו הוא זוכה במכבי חיפה, העדיף להמשיך במכבי חיפה, שבעונה הבאה תנוהל בצד המקצועי ע"י לואיס ויסנטה מתיאו – שמגיע עם רזומה של ניהול מקצועי משך שתי עונות באקדמיית הכדורגל של ולנסיה הספרדית.

שני גורמים מקצועיים מרכזיים בהתפתחות של עידו אלמישלי שמחו לשתף אותנו בתהליכים שעבר השחקן בשנתיים האחרונות. נתחיל עם יורם בסר, מנהל החטיבה הצעירה של מכבי חיפה – המאמן שעזר לו להיקלט במועדון ואימן אותו בעונה שקדמה לעונה הנוכחית, עונה שבה מכבי חיפה זכתה באליפות מחוז שרון ובה עידו אלמישלי הבקיע 17 שערים בכל המסגרות – בליגה שנחשבה לפחות איכותית מהליגה שבה שיחקה הקבוצה העונה: "עידו הוא שחקן שכל מאמן רוצה לאמן. נתחיל בזה שהוא אדם עם מידות טובות של נימוס, צנעה וכבוד לזולת, נמשיך במוסר העבודה הגבוה שלו – הוא לא מחסיר מאימונים והגיע לא אחת לאימוני העשרה מיוזמתו, מעולם לא ביקש הנחות באימונים – למרות שהוא מגיע עם אביו בכל יום ממרחק כל כך גדול ולמרות העומס הצליח להישאר תלמיד מצטיין וכמובן שרמת הכישרון הגבוהה שלו מדברת בעד עצמה. מדובר בשחקן מאוד יעיל ותכליתי בחלק הקדמי. תורם המון למשחק ההתקפה של הקבוצה שלו. אני מאוד שמח שעידו השתלב כאן בצורה כל כך טובה וממשיך איתנו. אני מאמין שהמעבר שלו לפנימיית כפר גלים יסייע לו לשדרג עוד את היכולות שלו. עידו יצטרך להמשיך לעבוד קשה ולשמור על התכונות הטובות שלו, כדי להמשיך ולפתח את רמת המשחק שלו". נמשיך עם אלון בוזורגי – הכובש המצטיין של חצי העונה האחרונה בליגה הלאומית במדי מכבי אחי נצרת, מאמנו האישי של אלמישלי: "בשנתיים האחרונות עשה שדרוג גדול. הוא מאוד התחזק פיזית, גבה, הטכניקה שלו שהייתה טובה השתדרגה, רואים שיש פה שחקן עם פוטנציאל לשחק כבר בעוד 4 שנים בקבוצת הבוגרים".

עידו אלמישלי ניצב כעת בפני תקופה חדשה בחייו. הוא עתיד להתחיל את ההכנות לעונה הקרובה בקבוצת נערים א' – בה משחקים שחקנים המבוגרים ממנו בשנתון אחד, כשבמקביל הוא עתיד לעבור להתגורר בפנימיית המועדון בכפר גלים – דבר שיעזור לזכות ביחידות אימון נוספות ובמעטפת מקצועית הדוקה יותר. אנחנו נמשיך לעקוב אחריו בפינת "צעירים בפעולה", בתקווה ובאמונה שעידו אלמישלי ייתן לנו את כל הסיבות להמשיך ולפרגן לו. כעת, כשהוא תחת חוזה מקצועני, חובת ההוכחה עליו גדולה יותר.

 

 

הכר את השחקן - עידו אלמישלי, 2004 - מכבי חיפה קצף
הפועל חדרה למען נפגעי הקורונה

הפועל חדרה למען נפגעי הקורונה

חדש באתר

הנהלת המועדון תזכה לסיוע מעיריית חדרה על מנת לאפשר לכדורגלנים שמצבה הכלכלי של משפחתם הורע בשל מצב הקורונה, להמשיך ולהתאמ...

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

עונת 20-21 - העונה של הטורנירים

חדש באתר

מאחר והקורונה טרם עזבה אותנו ועושה רושם שהיא תישאר עמנו עוד זמן רב, זה הזמן לרפורמה במבנה התחרות בכדורגל הישראלי ולקיים ...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...

תעשו שכונה (בקטע טוב)

תעשו שכונה (בקטע טוב)

חדש באתר

שון שיון, מאמן כדורגל ומאמן מנטלי, בטור חשוב לכדורגלנים צעירים על החשיבות לשחק גם במסגרות שהן מעבר למסגרת הקבוצתית.