You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

הושקה קרן חירום לסיוע לספורטאים צעירים

שיתוף כתבה

הושקה קרן חירום לסיוע לספורטאים צעירים

ביוזמת נשיא המדינה, ראובן ריבלין, וביזומתואיגודי הספורט הוקמה קרן סיוע לספורטאים צעירים.

מאת: אתר ההתאחדות לכדורגל

נשיא המדינה וההתאחדות לכדורגל השיקו קרן חירום לילדים במועדוני ספורט. הקרן, לה תקציב של כ-4 מיליון שקל, במימון ההתאחדות לכדורגל, איגוד הכדורסל, משרד הספורט וקרן סילבן אדמס, תקצה למועדוני הילדים והנוער מלגות, מענקים, ליווי שוטף על ידי מנחים מקצועיים וסדנאות קבוצתיות. אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "הקרן מייצרת תקווה ואופק לחידוש הפעילות הספורטיבית, העצמתה ושמירה על זכות שווה לכל אחד ואחת להיות חלק מהמשחק".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין השיק בבית הנשיא  ביום רביעי, כ״ו בתשרי, 14 באוקטובר, את קרן החירום לילדים במועדוני ספורט. היוזמה היא מהלך משותף להקמת קרן ומעטפת חירום פיננסית וחברתית, המיועדת לילדים ונוער הפעילים במועדוני הכדורגל והכדורסל, בתקופת המאבק בנגיף הקורונה על מנת לסייע לילדים להמשיך בפעילות ספורטיבית. היא נוסדה במשותף על ידי איגוד הכדורסל ועמותת ערכים בספורט, אליהם הצטרפה ההתאחדות לכדורגל, בתמיכת קרן סילבן אדמס ומשרד הספורט ובחסות בית הנשיא.

בראשות קרן החירום תעמוד נורית דאבוש, יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לשעבר ודירקטורית בחברות ציבורית. הקרן תשמור על חוסנם ויציבותם של מועדוני הנוער בהם פועלים ילדים ונוער באמצעות סיוע כלכלי במימון התשלומים והפעילות לילדים ממשפחות שאינן בעלות יכולת. בנוסף תאפשר הקרן מתן מענה מקצועי רגשי-חברתי לרשות המועדונים ולספורטאים הצעירים ותעניק יעוץ והכוונה פיננסית למנהלי המועדונים באתגרים הקיימים בחזרה לשגרה.

הקרן תקצה למועדונים, על פי קריטריונים מוגדרים חבילת סיוע מקיפה הכוללת מלגות, מענקים, ליווי שוטף על ידי מנחים מקצועיים בתחום הרגשי-חברתי, סדנאות קבוצתיות למאמנים, ילדים והורים וליווי מקצועי להנהלות המועדונים. תקציב הקרן צפוי להיות כ-4 מיליון ש"ח והוא ממומן על ידי איגוד הכדורסל, ההתאחדות לכדורגל, קרן סילבן אדמס ומשרד הספורט. בנוסף, הצדדים פועלים לרתימת שותפים נוספים שיתחברו למהלך.

"אתגר מרכזי העומד לפנינו, הוא הדאגה לדור העתיד של מדינת ישראל״, אמר הנשיא בהשקה. ״יותר מתמיד, זוהי האחריות של כולנו לוודא, כי כל ילד וילדה מקבלים את התמיכה והמסגרת לה הם זקוקים. מועדוני הספורט ומחלקות הנוער, הם עוגן חינוכי וחברתי עבור עשרות אלפי ילדים מכל רחבי הארץ. משבר הקורונה לא פסח על מועדוני הספורט הללו ובימים אלו הם נאלצים להתנהל בתנאי אי ודאות. חלקם נסגרו, וילדים רבים מוצאים את עצמם ללא המסגרת החיונית הנדרשת להם, וללא היכולת לממן את השתתפותם בפעילויות כדורסל וספורט".

״ספורט איננו מותרות, אלא דרך חיים חמצן לנשימה״, הדגיש הנשיא. ״דווקא ברגעים של חוסר ודאות, אין מקום חשוב יותר לילדים ולבני נוער מאשר בית חם ותומך אותו מספקים מועדוני הספורט ומחלקות הנוער. מתוך ההבנה הזו בדיוק, אנו משיקים כאן בבית הנשיא את הקרן החברתית בספורט. אל מול צרכי השעה, חברו גופים אלו, על מנת לוודא שכל משפחה תוכל לשלוח את ילדיה לפעילויות כדורגל וכדורסל ללא תלות במצבה הכלכלי. הקרן מקדמת בצעד נוסף את פעילות "תקווה ישראלית" בספורט המתקיימת כאן בבית הנשיא, ופועלת בשש השנים האחרונות, ליצירת שיח, מפגש, וקירוב לבבות בין ילדים מכל חלקי החברה הישראלית באופן ספורטיבי ומכבד שמאפשר לנו לחזק את החברה הישראלית מבפנים".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "קרן החירום, בהובלת נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, ובשותפות עם משרד התרבות והספורט, בראשות השר חילי טרופר, סילבן אדם ועמותת ערכים בספורט, היא נדבך מרכזי נוסף בעשייה החברתית-חינוכית-ספורטיבית יחד עם מיזם 'מגן הכבוד – תקווה ישראלית', שפועל בהצלחה גדולה כבר שש שנים. אני מאמין כי חיבור שני ענפי הספורט המובילים בישראל - הכדורגל והכדורסל - ליוזמה החדשה יוביל בהמשך להצטרפות ענפי ספורט נוספים. יש לברך על שבעת משבר כה קשה מצאנו אפיק מקורי נוסף לסייע לעשרות אלפי ילדים להמשיך לעסוק בספורט, כאשר רבים מההורים אינם יכולים עוד לממן זאת. הקרן מייצרת תקווה ואופק לחידוש הפעילות הספורטיבית, העצמתה ושמירה על זכות שווה לכל אחד ואחת להיות חלק מהמשחק. מדובר בביטוי מקורי, מבטיח וראשון במעלה, של אחריות חברתית וערבות הדדית. נעשה מאמצים גדולים להבטיח את הצטרפותן של חברות וגופים עסקיים מובילים ליוזמה כדי להעצימה ולהפוך אותה אפשרית עבור ילדות וילדים רבים ככל האפשר.

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר באירוע: "זה נכון שהאדם העני ביותר הוא לא מי שאין לו שקל, אלא מי שאין חלום, אך יותר מדי פעמים ילדים בלי שקל יהפכו לנערים בלי חלומות. מי שידו אינה משגת יש לו פחות הזדמנויות, יש לו פחות סיכוי ויש לו פחות חלומות. גם אם אתה מאוד אוהב ספורט, אבל אין לך כסף כדי לממן את החוג ואת השיעור, אז תישאר עם חלום שאינו בר מימוש. בדיוק מתוך הכאב הזה קמה היוזמה הנפלאה של קרן החירום בספורט למען הילדים, המועדונים והקהילה. המשבר הגדול שמאיים על המשך קיומם ופעילותם של מחלקות הנוער והמועדונים בכדורגל ובכדורסל הביא להקמת הקרן כדי לוודא שלא יישאר כאן ילד בלי חלום. שלא יהיה כאן ילד שלא יוכל להגשימו בשל מחסום כלכלי. הקרן המיוחדת שמושקת כאן היום היא היד המושטת והיא התקווה הישראלית".

באירוע ההשקה השתתפו גם שר התרבות והספורט חילי טרופר, מנכ"ל בית הנשיא הראל טובי, מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רתם קמר, יו"ר ערכים בספורט ארנון שירן, מנכ"ל ערכים בספורט ערן איתן, מנכ"ל איגוד הכדורסל יעקב בן שושן, יו"ר התאחדות לכדורגל אורן חסון, מנכ"ל קרן סילבן אדמס, אהרון ליבוביץ׳.

הושקה קרן חירום לסיוע לספורטאים צעירים
המאמנים הפגינו בכיכר רבין

המאמנים הפגינו בכיכר רבין

חדש באתר

עשרות מאמנים הגיעו להפגנת העצמאים שנערכה אמש בכיכר רבין בת"א, על מנת לזעוק את הפגיעה בפרנסתם ואת הפסקת הפעילות. מ"מ יו"ר...

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

חדש באתר

שלושת מאמני הכדורגל לבית משפחת שיון השיקו את פרויקט "טיקי טקה" - פרויקט לאימונים אישיים במגרש דשא ובסטודיו לטכניקה. פרטי...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

אימונים אישיים בחוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזו צפון ת"א והשרון? לאמיר פייגנבאום יש ה...