You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

ברכה לבטלה

שיתוף כתבה

ברכה לבטלה

הביטול הבהול של משחקי השמיניות בשבוע שעבר, קיום מחזור גביע חלקי בנוער ובנערים א', סופ"ש האביבי הזה - שבו רוב הקבוצות בפגרה במקום לשחק. חבל מאוד שסדרי העדיפויות הלא נכונים של אגף הנוער מביאים כאן להרבה פגרות מיותרות וללחצים בקיום משחקי השלמה.

מאת: אורי שמיר – עורך האתר
תמונה להמחשה: למצולמים אין קשר לכתבה

עונת הכדורגל הזו מתנהלת בצילה של אחת העונות הכי חורפיות שידענו מזה שנים רבות. לא מעט סופי שבוע חורפיים ידענו, כאלה שגרמו לביטולם ולדחייתם הכפויה של משחקים – הן בשל כמות משקעים, רוחות חזקות ומצב רעוע של מגרשים. תוצר הלוואי של כל הפגרות הכפויות הללו, הם קיום משחקי השלמה באמצע שבוע על חשבון זמן לימודים בבתי הספר – בזמן שיש לנו שבתות גביע שבהן רוב הקבוצות מחוץ למעגל משחקי הליגות ובזמן שבשנתון נערים ב' כל הליגות המחוזיות מסתיימות במהלך חודש אפריל, משחקים שלא מושלמים בשנתוני הילדים והשמיניות – מאחר וההתאחדות לכדורגל אינה מחייבת את שני הצדדים בקיומם – ואם נוסיף לזה הרבה ליגות שבהן בשל התפרקות של קבוצות הרבה קבוצות מוצאות את עצמן בהרבה פגרות כפויות – בגלל שלא פורסם לוח משחקים חדש, אנחנו מקבלים תמונת מצב שבה בהרבה ליגות לא מייצרים רצף של משחקים.

ואיזה מסכנים הילדים, שרק רצו לשחק...

בשבת שעברה רבים התרעמו על כך, שבסביבות השעה 08:30 בבוקר הודיע אגף הנוער על ביטול משחקי שנתוני השמיניות – שיועדו להיערך החל מהשעה 10:00. הרבה קבוצות שהיו בדרך למשחקים וגם קבוצות שהגיעו למגרשים מצאו את עצמן מחשבות מסלול מחדש, חלקן שילמו על עלויות של הסעה – שלא ברור אם יתקבל עליהן החזר. בית הדין של ההתאחדות לכדורגל קונס, ובצדק,  קבוצות שאינן מתייצבות למשחקים בלי סיבה מוצדקת. מה עם מקרים, שבהן הקבוצות בדרך למגרש מקבלות הודעה בהולה על ביטול משחק? מי אמור לדאוג להן? למה שלמטבע לא יהיו שני צדדים? אין ספק שמזג האוויר ברוב רחבי המדינה לא אפשר קיום משחקים – ולא רק בשנתוני השמיניות, אך נשאלת השאלה: בעידן טכנולוגי, שבו ניתן לראות מכ"מים וניתן להתעדכן בתחזיות מזג אוויר ימים קודם, מדוע לא להודיע כבר ביום חמישי על ביטול משחקים? אותו אגף נוער שבועיים קודם נהג בחוכמה, כאשר הודיע כבר ביום שלישי שלאור תחזיות מזג אוויר, קבוצות ילדים ושמיניות מומלץ למצוא מועדים חדשים לקיום משחקים. הייתה זו מחשבה נכונה, מי שהלך עם המלצת ההתאחדות ולא הלך נגד, נהג בחוכמה. זה גם מה שצריך היה לעשות הפעם. כמה חבל שבשבוע שעבר בוטלו הרבה משחקים בשנתוני השמיניות והילדים – שבגלל שאין עליהן חובת השלמה, הן ירדו מסך המשחקים של הקבוצות. אם רוצים שהילדים יצברו עוד יחידות משחק ועוד מיומנויות, אין שום סיבה לוותר בעניין הזה של השלמת משחקים. מן הראוי היה, שההתאחדות לכדורגל הייתה מחייבת את קבוצות הילדים והשמיניות שמשחקיהן בוטלו בשבת שעברה והן אינן חלק ממשחקי גביע המדינה, לקיים בסופ"ש הזה את המשחקים.

גביע המדינה: אם הנבחרות בשלב העילית, למה לקיים מחזור גביע?

בשבת הזו ייערכו משחקי גביע המדינה. מאחר ונבחרות הנוער ונערים א' משתתפות בשלב העילית של אליפות אירופה, קבוצות שיש להן נציגים בנבחרות משחקן נדחה ממחר למועדים אחרים, וכך מתוך ארבעה משחקים רבע הגמר של שנתון נערים א' ייערך רק משחק אחד מחר, מתוך שמונה משחקי נוער ייערכו רק חמישה. כל הכיף והיופי של משחקי הגביע מתמוסס, כשמחזור הגביע מפוצל. המועדים של שלב העילית היו ידועים חודשים מראש. מה היה יותר פשוט מלקבוע מועד אחר מראש לכל משחקי הגביע בשנתוני נערים א' והנוער – ולקיים מחזור משחקים בליגות המשנה של שנתונים אלה בסופ"ש הזה – שבו מזג האוויר אידיאלי לכדורגל, ואת משחקי הגביע לקיים במועד אחר?

להקדים משחקים, במקום להילחץ בחודש מאי

עוד משהו על משחקי סופ"ש: בעונות הקודמות בחודשי אפריל ומאי לא אחת מזג אוויר שרבי השפיע על רמת משחקים ולעיתים גם גרם לביטולי משחקים וכך מצאנו את עצמנו בחודש מאי, חודש הפעילות האחרון של העונה, עם כמות מטורפת של משחקים – שלא אחת גם באו על חשבון לימודים בבית הספר. איזו סיבה יש, לא לעודד הקדמת משחקים לסופ"ש הזה? איזו סיבה מוצדקת הייתה בסופ"ש של ה-22 וה-23 לקיים פגרה בליגות המשנה לנוער ונערים א'? למה לא לסיים את העונה מוקדם יותר – וכך גם לאפשר לשחקנים בני דת האיסלם לשחק פחות משחקים בתקופת חודש הרמדאן – שיחל בחמישי למאי?

מחלקת הנוער של בית"ר טוברוק, שהצמיחה עשרות כדורגלנים לטופ של הכדורגל הישראלי – ובהם נציגים עם רזומה עכשווי בכדורגל העולמי (דיע סבע, אלון תורג'מן, קני סיף, אלמוג כהן וגיא אסולין), פותחת את שעריה ומזמינה כדורגלנים מוכשרים להצטרף אליה. ב-22 לאפריל ייערך יום מבחנים למעוניינים להצטרף. הקליקו כאן להשארת פרטים.   

ברכה לבטלה
בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

בקיץ הזה מחנה אימונים בקרואטיה

חדש באתר

המדינה שממנה מגיעה סגנית אלופת העולם, עוברת את ההתמודדות עם הקורונה עם היקף תחלואה נמוך מאוד. כעת היא פותחת את שעריה לקב...

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

מדור קליטת שחקנים ומאמנים

חדש באתר

שחקנים, מעוניינים לבחון אפשרות של מעבר לקבוצה אחרת בעונה הבאה? מועדונים, מעוניינים לגייס שחקנים/מאמנים לעונה הבאה? הגעתם...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

מחנה אימונים בפסח על חוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזור השרון? אימון קבוצתי בחולון? לאמי...