You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
חדש באתר

אם חזרת מחלקות הנוער חשובה לכם, תוכיחו במעשים

שיתוף כתבה

אם חזרת מחלקות הנוער חשובה לכם, תוכיחו במעשים

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, הכניס בין השורות את נושא החזרה של הפעילות במחלקות הנוער, בתוך הודעה המברכת על חזרת ליגות בוגרים. אנחנו צריכים הרבה יותר מזה, מר חסון.

 מאת: אורי שמיר - עורך האתר (כתבה זו עלתה לראשונה ביום שישי, ה-16/10)

סוף סוף התייחסות רשמית של ההתאחדות לכדורגל להקפאת הפעילות המתמשכת במחלקות נוער. לפני שעתיים פרסמה ההתאחדות לכדורגל הודעה מהיו"ר, המברכת על החזרה לשיגרת אימונים בליגת הנשים הראשונה ובליגה א'. בהודעה הארוכה התייחס היו"ר בין השורות גם לפעילות במחלקות הנוער: "אנחנו רואים חשיבות עליונה בחזרה מיידית לאימונים בגילי הילדים והנוער ומכוונים מאמץ גדול בנושא. מדובר בעשרות אלפי צעירים וצעירות פעילים, מאות בעלי מקצוע, שאין כל הצדקה למנוע מהם את העיסוק בספורט ולסכן את קיומה של העונה. הדברים אמורים גם לגבי הליגות החובבניות ב׳-ג׳ בגברים ובנשים, וההתאחדות תציג מתווים ריאליים לחידוש מידי של הפעילות".

מר אורן חסון היקר, תרמת רבות בתפקידך הקודם כיו"ר מנהלת הליגה, בכל הקשור למיתוג ושיווק ליגות הבוגרים הבכירות - ועל כך אתה ראוי למלוא ההערכה. עם זאת, עד כה הטיפול של ההתאחדות לכדורגל בסוגיית הקפאת הפעילות במחלקות הנוער מאכזב רבים. ההרגשה היא שמחלקות הנוער הן לא בראש סדר העדיפויות. זה יפה ונחמד לכלול בין השורות כמה מילים על החשיבות שבחזרת מחלקות הנוער, אבל איך להגיד את זה בעדינות? זה מעט מדי ולא מספיק. מי כמוך, כהורה לילדים, אמור להבין את הנזקים שתקופת הסגר גורמת לילדים מבחינה קוגניטיבית, פיזיולוגיות, בריאותית ומבחינת הסכנות שהילדים ובני הנוער חשופים להם הרבה יותר מאשר בתקופת שיגרה. שלושה וחצי שבועות שכדורגלני מחלקות הנוער מושבתים מפעילות, אף פעילות העשרה מצד ההתאחדות לא נעשתה לטובת הכדורגלנים הצעירים והמאמנים - מה שכבר קורה שבוע בענף הכדורסל.

בתחילת השבוע נערכו בעשרות נקודות בארץ הפגנות של ספורטאים צעירים - שנוצרו כתוצאה מיוזמה של מאמני כדורגל, עם קריאה למקבלי ההחלטות לפעול למען חזרת הכדורגל. שום הודעת תמיכה של ההתאחדות לא נראתה - לא בערוצי המדיות החברתיות ולא באתר הרשמי. גם ראשי מחלקות נוער רבים טוענים שאיש מטעם ההתאחדות אינו עומד איתם בקשר. אז כן, אנחנו מאמינים שאתם פועלים מול משרד הבריאות ומול משרד התרבות והספורט - אבל מה עם קצת עדכונים לכל הנוגעים בדבר? ההתאחדות גובה כספים על רישום קבוצות ועל כרטיסי השחקן, מן הראוי גם שתהיה אינטרקציה מצד ההתאחדות בימים כאלה.

בשלב זה עוד אין שום אופק בנוגע לחזרה של מחלקות הנוער. לנו נותר לקוות, שההתאחדות לכדורגל תשנה גישה ותהיה הרבה יותר אסרטיבית ודומיננטית בכל החזיתות, כי אם עדיין לא הבנתם, אתם שם באבא הלל 299 ר"ג, בלי פעילות של מחלקות נוער אין זכות קיום לענף. בלי דור עתיד דומיננטי וטוב, הליגות הבוגרות והנבחרות ידעכו וכך גם המוצר שאתם אמונים עליו. תרבות הפנאי כיום היא רחבה ועצומה, שלא תשלו את עצמכם לרגע שמדובר כאן בקהל שבוי. קיימות מספיק אלטרנטיבות לפעילות ספורטיבית ובפרט לשחק כדורגל, גם בלי המטריה שלכם. הסגר מסתיים, יותר ויותר ילדים ימצאו את עצמם משחקים בפארקים ובחצרות בתי ספר, אם הקיפאון יימשך יהיו רבים מביניהם שלא יחזרו לקבוצות ויעדיפו להיות אדונים לעצמם, שלא לדבר על כך שהקיפאון הזה עשוי להוליד מסגרות אלטרנטיביות פרטיות לקיום טורנירים וליגות. שלא תגידו לא ידענו. קדימה, לעבודה ולמלאכה !

 

בפינת הוידאו שלנו ניתן למצוא 12 סרטונים לאימונים עצמאיים. הקליקו כאן לצפייה

מוזמנים להצטרף לקבוצות הווטסאפ השונות שפתחנו לכל אחד משנתוני הנוער, הנערים והילדים - וכך תזכו לקבל את המידע בזמינות גבוהה. הקליקו כאן ועברו לרשימת הקישורים להצטרפות לקבוצות השונות.

אימון כדורגל ברמה אירופאית בחיפה? אימון מנטלי באזור המרכז וירושלים? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות לילדים, נערים, נוער ובוגרים באזור השרון וצפון ת"א? אימון כדורגל ואימון מנטלי משולב באזור הקריות והגליל המערבי? אימון כדורגל אישי או בקבוצות קטנות באזור ר"ג ופ"ת? עיסוי ספורטאים מקצועי בת"א? שורה של אנשי מקצוע איכותיים מחכים לכם בפינת "המומלצים של וולה". הקליקו כאן והתרשמו מהם. 

  

 

 

אם חזרת מחלקות הנוער חשובה לכם, תוכיחו במעשים
המאמנים הפגינו בכיכר רבין

המאמנים הפגינו בכיכר רבין

חדש באתר

עשרות מאמנים הגיעו להפגנת העצמאים שנערכה אמש בכיכר רבין בת"א, על מנת לזעוק את הפגיעה בפרנסתם ואת הפסקת הפעילות. מ"מ יו"ר...

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

פרויקט הטיקי טקה במעלות, קורא לכם

חדש באתר

שלושת מאמני הכדורגל לבית משפחת שיון השיקו את פרויקט "טיקי טקה" - פרויקט לאימונים אישיים במגרש דשא ובסטודיו לטכניקה. פרטי...

בחוף וגם בדשא,  הבחירה שלכם

בחוף וגם בדשא, הבחירה שלכם

חדש באתר

אימונים אישיים בחוף הים בהרצליה? אימונים אישיים או בקבוצות קטנות לאורך העונה באזו צפון ת"א והשרון? לאמיר פייגנבאום יש ה...